Ako často vykonávať servis auta? Najazdené kilometre vám dajú odpoveď

Obávate sa, že má vaše vozidlo svoje dni slávy už dávno spočítané a prestane vám v kritickom momente fungovať? Vôbec to tak nemusí byť, pretože ak auto pravidelne kontrolujete doma aj v servise, jeho životnosť sa predlžuje.

Čím stabilnejší je stav vozidla, tým viac si vytvára šance na to, aby bolo silnejšie a zdatnejšie pri pohodlí a záchrane života cestujúcich na vozovke.

V rámci aplikácie tejto stratégie do praxe by sa teda malo vaše vozidlo v pravidelných intervaloch generálne opravovať. Poďme sa spoločne pozrieť na to, kedy je na takéto činnosti najvyšší čas.

O potrebe nových autodielov rozhodujú aj najazdené kilometre

Spozornieť treba pri počte 15 000 kilometrov. Vždy, keď prekročíte túto hranicu, je nevyhnutné, aby ste si vozidlo dali skontrolovať a včas inštalovať nové autodiely – ideálne v servise.

Hlavným faktorom ovplyvňujúcim celkový vzhľad a životnosť vozidla je motor a jadro vozidla. Vozidlo zostáva stabilné vďaka motorovému oleju tým, že ho chladí a maže, aby splnilo svoje potreby.

Aj motorový olej sa znečistí v dôsledku najazdených kilometrov a nepretržitého používania. Šikovná voľba spočíva v mesačných kontrolách v stredisku predaja vozidiel alebo na zastávkach správy vozidiel.

Predpísaná výmena motorových olejov je po 10 000 kilometroch. Okrem toho existujú určité časové opravy, ktoré si tiež vyžadujú zváženie, napríklad pneumatiky by sa mali skontrolovať. Určite stojí za pozornosť aj rovnako dôležitý zotrvačník, na ktorý sa často zabúda.

Ako počet najazdených kilometrov predĺžiť?

Vozidlo s naftovým motorom pracuje na vysokom nasávaní a motor je spracovaný tak, aby podporoval dlhšie akcie. Prívod vzduchu je koordinovaný smerom k motoru. Tento vzduch môže prenášať kúsky odpadu, ktorý spadne dovnútra a poškodí motor. V benzínových motoroch je údržba takmer nízka. Napriek tomu, so štvrťročnou údržbou za rok by to značne rozšírilo pokrytie kilometrov.

Pravidelný servis je teda pre vaše auto najlepšia záruka, ako si jeho služby a komfort na vozovke užívať dlhšiu dobu. Určite k tomu prispejú aj vaše jazdné vlastnosti a výber kvalitných náhradných autodielov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.