Ako do roku 2024 odidu kamenné kasína z Bratislavy

Dňa 17.12.2022 Mestské zastupiteľstvo hlavného mesta SR Bratislava schválilo Všeobecné záväzné nariadenie č. 10/2020 o zákaze umiestnenia herní a kasín na území hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktoré nadobudlo účinnosť dňa 1. Januára 2021.

Schválením uvedeného VZN sa vytvorili predpoklady na postupný zákaz hazardných hier na území mesta (postupné znížovanie počtov kasín a herní). Ku koncu roku 2021 bolo evidovaných 87 takýchto prevádzok.

Mesto Bratislava tak vyhovelo novej petícii za zákaz hazardu, za ktorou stáli občianski aktivisti z iniciatívy Zastavme hazard. Pod danou petíciou bolo podpísaných 104 516 Bratislavčanov (z bolo iba 73 434 podpisov platných). Petíciou sa Bratislavčania sťažovali, že pre hazard dochádza na území hlavného mesta SR k narušovaniu verejného poriadku.

Posledné licencie vypršia v roku 2024

Po vypršaní licencií (posledné licencie vypršia v roku 2024) sa už nebudú môcť nachádzať kasína, herne a ani iné hracie automaty v hoteloch, penziónoch, moteloch a budovách na obchod, služby a kultúru. Zákaz sa tiež týka nových žiadostí o umiestnenie kasína či herne.

Oficiálne slovenské online kasína

Riešením tohto problému (ako ďalej hrať bez starostí) môžu byť slovenské online oficiálne kasína. Tieto legálne online kasína majú oficiálnu licenciu od Úradu pre reguláciu hazardných hier.

Pokiaľ budete hrať v legálnych kasínach so slovenskou licenciou, nemáte sa čoho obávať. Všetky licencované kasína dodržiavajú platnú slovenskú legislatívu a hranie v nich je plne legálne.

Zoznam slovenských online kasín

Každé online kasíno má svoje silné a slabé stránky. Takisto každý hráč má iné preferencie a požiadavky. Spísali sme vám teda zoznam najpopulárnejších slovenských online kasín, medzi ktoré patrí:

• Fortuna
  • Synot Tip
  • eTIPOS
  • DOXXbet
  • Monacobet
  • Niké

Pri hraní nezabúdajte na to, že s hazardom je vždy spojené aj riziko finančnej straty či riziko závislosti, bez ohľadu na to, v akom kasína hráte. Dávajte si preto pozor a dodržiavajte zásady zodpovedného hrania.