Kam v Bratislave, aby ste spoznali jej TOP historické i moderné zákutia?

Milujete cestovanie, no pre rôzne a mnohým dobre známe okolnosti ste sa aj toto leto rozhodli ešte vydržať doma? V tom prípade máme pre vás tip na úžasnú poznávaciu dovolenku na Slovensku. Ide o naše najkrajšie a najväčšie mesto, ktoré v sebe skrýva rôzne historické i moderné zákutia.

V našom článku vám prezradíme, kam sa v Bratislave vybrať, aby ste si užili jej najväčšie krásy.

Nenechajte si ujsť návštevu Bratislavského hradu

Vybrali ste sa na výlet do nášho hlavného mesta a neviete, kam v Bratislave? Keď ste už tu, určite, okrem iného, nevynechajte návštevu hradu.

Bratislavský hrad je dominantou Bratislavy a je vidieť už z diaľky. Je strategicky umiestnený na 85 metrov vysokom kopci, ktorý bol obývaný už od doby kamennej. Hrad býval sídlom uhorských kráľov, ktorých korunovačné klenoty tu boli veľmi dlho uložené. Dnes sa vo vnútri nachádza Historické múzeum, v ktorom je možné okrem iného navštíviť aj pokladnicu.

Ak vás múzeum nezaujíma, určite si musíte vychutnať výhľad z terás obklopujúcich hrad, pretože je úžasný! Mimochodom, prehliadku hradu môžete spojiť s prehliadkou starého mesta, ktoré je rovnako nádherné.

Vyhliadková plošina s reštauráciou UFO

Okrem hradu upúta návštevníkov hneď ďalšia blízka a veľmi dobre známa dominanta, a to UFO Bar & Restaurant. Týči sa na vrchole pilierov  Mosta SNP (do roku 2012 nazývaného Nový most) a je prístupný výťahom v ľavom pilieri. Všetky informácie a aktuálne ceny vstupného nájdete na webe.

Nad reštauráciou vo výške 95 metrov sa nachádza 360-stupňová vyhliadková plošina, ktorá je otvorená od 10:00 do 23:00 a umožňuje tak zažiť západ slnka z vtáčej perspektívy.

Dóm Sv. Martina

Gotická katedrála svätého Martina sa nachádza na západnom konci Starého Mesta, hneď vedľa frekventovaného vstupu na Most Slovenského národného povstania. Je považovaný za korunovačný kostol uhorských kráľov a za posledných niekoľko storočí prešiel niekoľkými prestavbami a zmenami. Ak sem zamierite, zvonku sa pozrite bližšie na vrchol kostolnej veže, ktorú zdobí replika Uhorskej koruny svätého Štefana ako pripomienka významu katedrály ako korunovačného kostola.

Stará radnica

Stará radnica je jednou z najstarších budov v Bratislave a rokmi prepojených budov. Veža existuje od 13. storočia. Dnes sa vo vnútri nachádza mestské múzeum a počas prehliadky so sprievodcom si môžete vychutnať aj výhľad z obrannej veže. Mimochodom, najstaršia fontána v meste, Maximiliánova fontána, stojí na hlavnom námestí pred Starou radnicou od roku 1572 a pripomína prvého kráľa Maximiliána II., ktorý bol v tomto meste korunovaný.

V Bratislave stojí za návštevu Michalská veža, Modrý kostolík, Slavín, ale aj viaceré moderné bary, obchody, kiná a reštaurácie, v ktorých môžete dopriať po náročnej túre svojim chuťovým pohárikom.