Ako stráviť dovolenku v Bratislave?

Bratislava je hlavné mesto Slovenska, vzdialené od Viedne len 60 kilometrov. Mesto sa nachádza v západnej časti krajiny na úpätí Malých Karpát a rieky Dunaj. Môžete si tu vychutnať krásu miestnych lesov, vinohradov, ako aj miestne jedlo, bary a kultúru. Je to skvelý spôsob, ako si oddýchnuť trochu iným spôsobom, než ste zvyknutí. Niekedy je miestna krása ešte očarujúcejšia ako akýkoľvek casino bonus za registraci v krajine. Preto by ste sa mali aspoň raz odpútať od svojich obľúbených automatov alebo pokru a zmeniť hru. Najmä keď viete, aké nádherné chvíle vám Bratislava ponúka a čo všetko môžete vidieť.

Od hazardu, ako je sportaza, sa presúvame k niečomu inému: ku krásnemu mestu Bratislava.

Čo robiť v Bratislave?

Ste na dovolenke a neviete, kam ísť? Bratislava na vás čaká! Tu sa dozviete, čo vidieť, keď strávite dovolenku v tejto krásnej krajine!

Bratislavský hrad

Ľudia na Slovensku sú naozaj priateľskí, slovenské dievčatá sú krásne, životné náklady sú veľmi nízke (1,50 € za pivo, 3,50 € za hamburger) a áno, je tu čo vidieť. Najobľúbenejším turistickým miestom zostáva Bratislavský hrad, ktorý má údajne 1000 rokov. O hrade koluje mnoho legiend, a hoci bol približne pred 150 rokmi čiastočne zničený a opustený, jeho fasáda je dodnes neporušená. Hrad sa nachádza na výšinách mesta a môžete ho navštíviť len za 8 eur. Hrad je obklopený krásnymi záhradami a mnohí ľudia si tu môžu oddýchnuť a občerstviť sa. Mimochodom, Slovensko je krajinou s najväčším počtom hradov na obyvateľa.

Katedrála svätého Martina

Neďaleko hradu sa nachádza Katedrála svätého Martina. Zvláštnosťou je, že táto katedrála má 600 rokov. Počas tohto obdobia nebola katedrála nikdy zničená ani poškodená. Je veľkou pýchou krajiny a je národnou kultúrnou pamiatkou.

Veža UFO

Katedrála svätého Martina sa nachádza vedľa mosta (Most SNP). Na konci mosta sa nachádza veža UFO. Môžete na ňu vystúpiť len za 7 eur. Na vrchole veže sa nachádza štýlová reštaurácia a z toalety je 360-stupňový výhľad na Bratislavu.

Modrý kostol

Bratislava sa pýši aj Kostolom svätej Alžbety, ktorý sa najčastejšie označuje ako modrý kostol, pretože (môžete hádať) je modrý! A je to jediný modrý kostol v celej krajine.

Cumil

Bratislava je zaujímavé mesto s niekoľkými zábavnými a nepredvídateľnými pamiatkami. Jednou z nich je Cumil, socha „muža pri práci“, ktorá sa stala známou dominantou Starého mesta.

Len čo vyjdete z Hlavného námestia a zamierite smerom na Hviezdoslavovo námestie, miniete túto kurióznu sochu vykúkajúcu zo zeme. Podľa miestnych obyvateľov jej pohladenie po hlave prináša šťastie!

Čo ešte?

Bratislava, to je aj hlavné námestie (hlvane), ktoré existuje od 13. storočia, Michalská brána, staré Slovenské národné divadlo… V meste sa nachádza niekoľko ďalších zábavných sôch, napríklad Schone Naci, Napoleon a Hans Christian Anderson.

Prípadne, ak máte trochu času, môžete sa vybrať na autobusovú prehliadku Bratislavy. A ak vás to nezaujíma, v tejto krajine je veľmi populárna turistika, takže tu nájdete množstvo turistických trás po miestnych lesoch a pohoriach.

A čo jedlo? Je veľmi dobré a pestré. Vyskúšajte národné jedlá, ako je grilovaný syr, bryndzové halušky, kapustnica, rezeň, guláš a ďalšie. A samozrejme, nezabudnite ochutnať miestne pivo a tetranský čaj.

Dovolenka v hoteli

Pre tých, ktorí ocenia komfort a pohodlie, má Bratislava na výber množstvo hotelov.

Cenovo výhodné: Boutique-capsule hostel CHORS v Starom Meste ponúka izby v štýle kapsúl, ktoré sú vyzdobené umeleckými dielami miestnych umelcov. Vďaka priestranným spoločenským priestorom, rýchlemu WIFI a výdatným raňajkám formou bufetu je tento hostel obľúbený medzi nízkorozpočtovými cestovateľmi a digitálnymi nomádmi.

Stredná trieda: Byt s vlastným stravovaním na Airbnb je skvelou možnosťou ubytovania strednej triedy v Bratislave. Táto garsónka má kompletne vybavenú kuchyňu a práčku.
Boutique: Päťhviezdičkový boutique hotel Marrol, ktorý sídli v historickej budove v centre mesta, ponúka hosťom nádych starosvetskej stredoeurópskej elegancie.

Záver

Bratislava je veľmi vhodná na prechádzky. Nie je to obrovské mesto a všetko, čo ako návštevník potrebujete vidieť, sa nachádza v centre mesta alebo v jeho okolí. Tu na vás čakajú veľkolepé a historické budovy, ako aj nezvyčajné moderné sochy. Okrem toho sa však určite oplatí stráviť dovolenku v Bratislave a ochutnať miestne nápoje a vynikajúce jedlo. Určite sa vám tu bude páčiť – vitajte!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.