Dôvody, ktoré podľa prieskumov spôsobujú najviac hádok

Najčastejšie dôvody, prečo sa páry hádajú, nemajú nič spoločné s neverou alebo rodičovstvom. Ide o triviálnejšie veci, ako sú domáce práce alebo sociálne siete. Dobrou správou je, že čím triviálnejšie tieto veci sú, tým jednoduchšie sa im môžete vyhnúť.

Aby ste ale vedeli, kedy je najvyšší čas „pribrzdiť“, predstavíme vám zoznam najčastejších dôvodov sporov vo vzťahu.

Nedostatok komunikácie je hlavným dôvodom hádok

Ak dôjde k hádke, problémom nie je samotný problém, ale nedostatok komunikácie. Ak ale na problémy reagujete iba prudkým výbuchom bez možnosti diskusie, môže celá situácia prerásť do obrovského problému.

Práca na komunikačných schopnostiach je kľúčom k riešeniu akéhokoľvek problému. Takže áno, aj dlhodobé problémy s erekciou môžete vyriešiť spoločnou komunikáciou.

Stratená dôvera

Varovná, gýčová veta: dôvera je základom každého dobrého vzťahu, je v skutočnosti pravdivá a ak si s partnerom neveríte, určite by ste s tým mali niečo urobiť.

Prečo si navzájom neveríte? Bolo dôvodom klamstvo alebo podvádzanie? Alebo je to kvôli nedostatku záväzku, alebo traume z minulého vzťahu? A možno medzi vami nebola dôvera ani  nikdy vybudovaná? V každom prípade by ste mali nájsť zdroj problému!

Dôvera je v podstate ako rebrík. Musíte ho preliezť krok za krokom. A ak sa raz pošmyknete, skončíte bolestivo späť na začiatku. Budovanie dôvery – najmä ak bola narušená – si vždy vyžaduje čas. Ale ak urobíte váš vzťah naozaj pekným, vyšplháte sa po rebríčku dôvery oveľa rýchlejšie.

Prvým krokom k obnoveniu dôvery je byť čestný a transparentný. Možno váš partner ani nevie o vašich potrebách a obavách. Pravdepodobne ani vy nepoznáte potreby svojho partnera tak dobre, ako si myslíte.

Nudný sex

Áno, aj ten patrí k životu a nie je to žiadne tabu. Fyzická časť vzťahu je však často zanedbávaná. Existuje mnoho dôvodov pre sexuálnu neochotu. Niektoré sú podmienené vekom, psychickým stavom, životosprávou alebo inými faktormi. Aj silná erektilná dysfunkcia sa ale dnes dá veľmi jednoducho vyriešiť a vyliečiť.

Nedostatok sexuálneho sebauvedomenia zhoršuje ďalšie problémy vo vzťahoch. A pritom má sex veľa výhod. Zbližuje vás. Uvoľňuje pozitívne hormóny a udržiava vzťah v harmónii. Tak na to myslite a vyhnete sa vo vzťahu mnohým nepríjemným hádkam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.