Ako vybrať správnu sedačku a sedaciu súpravu?

Ak ste sa nasťahovali do nového bytu a zariaďujete obývačku, prvá vec, ktorá vás bude zaujímať je sedačka. Vybrať správnu sedačku však nie je jednoduché. Kupujete ju na viac rokov, preto by ste jej výber nemali podceniť, ale vyhradiť na jej výber adekvátne množstvo času.

Ako teda vybrať správnu sedačku?

Pred výberom sedacej súpravy si najprv musíte ujasniť s vašou polovičkou nasledujúce veci, ktoré rozhodujú pri výbere sedačky:

  • Veľkosť
  • Farba a dizajn
  • Materiál
  • Funkcie
  • Cena

Pokiaľ si správne zadefinujete 5 vyššie uvedených veci, o to ľahšie sa vám bude sedačka vyberať a tým pádom ušetríte aj značné množstvo času pri jej výbere.

Veľkosť

Dôležité je odmerať si veľkosť miestnosti, kde bude vaša sedacia súprava (najčastejšie je to obývačka). Od toho bude závisieť aj veľkosť sedačky, ktorú tam budete chcieť umiestniť. Najpredávanejší typ je L (rohová varianta), ktorá nezaberie veľa miesta v byte.

Pokiaľ bývate v rodinnom dome a máte veľkú izbu, kľudne môžete siahnuť aj po variante U, kde sa zmestí viac ľudí naraz. Takéto typy sedačiek disponujú aj viacerými funkciami (k tomu sa dostaneme na konci článku).

Jednotlivé sedacie súpravy a sedačky si môžete pozrieť na tejto stránke https://mojinterier.sk/

Farba a dizajn

Farba je najčastejším dôvodom nezhody medzi spolubývajúcimi, keďže každý chce inú farbu. Medzi najpredávanejšie farby patria: hnedá, čierna a svetlé farby (hlavne biela). Majte však na pamäti, že na svetlých farbách je ľahšie vidieť nečistoty.

Materiál

Tu je potrebné si zadefinovať, kto bude najčastejšie tráviť čas na sedačke. Najčastejšími materiálmi sú: koža, eko-koža, textília. Eko-koža je oveľa lacnejšia ako pravá koža a zároveň je vhodná pre alergikov.

Funkcie sedačky

Keď ste sa rozhodli v prvom kroku zvoliť väčšiu sedačku vo formáte L alebo U, určite si priplaťte alebo zvoľte takú sedačku, ktorá je rozťahovacia a poskytuje aj priestor na spanie.

Ako vybrať sedaciu súpravu

Druhou “funkciou” po ktorej určite choďte, je úložný priestor. Nikdy neviete, na čo ho využijete.

Cena

Rozhodujúca zvykne byť aj tak cena sedačky. Najdrahšie su samozrejme kožené sedačky (v teplých mesiacoch ich do rozohriatých izieb na južnej strane určite neodporúčam). Stredná trieda sedačiek sa pohybuje pri tvaroch L a U od 500 do 1200 €. Väčšina sedačiek, ktorú ľudia volia je v cene okolo 800 €.

Je to síce drahá položka, avšak pri správnom výbere vám sedačka môže slúžiť až desiatky rokov. Pevne verím, že vám tento článok pomôže v tom, ako vybrať správnu sedačku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.