Prostriedky, ktoré by mali byť v každej kozmetickej taške

Kozmetická taška je sada prostriedkov, ktoré vám pomôžu vyzerať efektne v každej životnej situácii: v práci, na párty alebo na oslave. Takže, čo by sa malo nachádzať v každej kozmetickej taške? Podľa popredných svetových vizážistov musí nevyhnutne obsahovať tieto druhy kozmetických výrobkov:

BB alebo  CC krém

BB alebo CC krém je ideálny kozmetický výrobok, pretože vykonáva veľa funkcií. Väčšina krémov tohto typu obsahuje ochranné faktory proti slnečnému žiareniu, takže nemusíte ich aplikovať viackrát. Prispôsobuje sa tónu pleti a ľahko sa rozloží, nezanecháva žiadne zvyšky. Pokožka vyzerá perfektne a nie je na nej vidieť žiadny make-up.

Korektor

Pomáha účinne maskovať nedostatky pokožky. Ľahko skrýva pigmentáciu, začervenanie, malé vrásky alebo modriny pod očami. Tento produkt by ste mali vyberať obzvlášť starostlivo s ohľadom na nedostatky vašej pokožky.

Rúž

Vo vašej kozmetickej taške musí byť aspoň hygienický rúž. Chráni pokožku pier pred vyschnutím a popraskaním. V teplejších mesiacoch uprednostňujte prostriedky s ochranou SPF: takéto výrobky odolávajú negatívne účinky slnečného žiarenia.  Avšak, hlavnú kozmetickú tašku by bolo vhodne doplniť nudovým a červeným rúžom a ceruzkou na pery.

Parfém

Obľúbený parfém by mal vždy byť po ruke. Dajte svoju obľúbenú vôňu do plniteľného flakónu, aby ste ju vždy mali vo vašej kozmetickej taške.

Maskara

Maskara je jedným z prvých produktov, ktorý by mal byť vložený do kozmetickej tašky. Pomôže osviežiť vzhľad, zvýrazniť oči, premeniť denný make-up na večerný.

Maskara

Púder

Púder v závislosti od typu pleti môže byť ľahký alebo hustý. Bežne sa používa v konečnej fáze aplikovania make-upu. Tento produkt je určený na poskytovanie výborného tónu pokožky, odstránenie nadmerného lesku, opravovanie chýb pri líčení a prídanie vizuálnej sviežosti pokožke.

Prostriedok na obočie

Vyberte si prostriedok na obočie podľa vašich preferencií: môže to byť ceruzka, tiene a vosk alebo gél na obočie.

Paleta očných tieňov

Vaša kosmetická taška by mala obsahovať sadu očných tieňov na vytváranie make-upu. Napríklad, to môžu byť nudové odtiene alebo paleta s odtieňmi vybranými špeciálne pre vás.

Palety očných tieňov

Utierky na odstránenie make-upu

To je produkt, ktorý vám umožní momentálne opraviť vzhľad bez námahy. Môžu to byť populárne prostriedky ako Filabe Moisturizing od Filabe, Wipes Lingettes Demaquillantes od MAC, L`oreal Triple Active Re-Nourish, Visibly Clear od Neutrogena alebo cenovo dostupné utierky od Nivea.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.