BEH SI TY

Jubilejný 15. ročník horského behu Cross Country Baba – Kamzík sa uskutoční 27. apríla 2014.

Horský beh Cross Country Baba – Kamzík získal už niekoľkokrát ocenenie Bežecký diamant roka.   Jubilejný 15.ročník bude úvodným horským krosom sezóny v rámci série Malokarpatský pohár horských behov. Podujatie má oficiálny štatút majstrovstiev Slovenska v lesnom behu na hlavnej trati 26,5 km, ktorá je zároveň zaradená do česko – slovenskej série behov SALOMON TRAIL RUNNING CUP 2014.

Horský beh Baba Kamzík má svoju špecifickú atmosféru, ktorá  každoročne priláka množstvo nadšených športovcov.

Bežci majú na výber z troch tratí: 16, 26,5 a 53 km. Prví sa na trať vydajú ultramaratónci, ktorí vyštartujú z Kamzíka o 7:30 hod. Bežia najskôr na Pezinskú Babu, kde ich povzbudí skupina bežcov pripravujúcich sa na 26,5 km trať. Z Pezinskej Baby je štart na 26,5 km trať naplánovaný na 10:15 hod. Spoločným cieľom pre všetky tri trate je bratislavský Kamzík. Povrch trate je lesný terén, miestami skalnatý chodník a bežcov čaká viac krát aj prechod cez potok.

Pretekári sa behu zúčastňujú predovšetkým kvôli dobrému pocitu zo zdolania náročnej trate. Každý účastník však dostane malý darček od partnerov behu Fa a DHL. V cieli je každý ocenený pamätnou medailou a pre všetkých je zabezpečené aj výdatné občerstvenie. Pre troch najlepších v každej z 28 kategórií sú pripravené hodnotné vecné ceny, ktoré venuje generálny partner behu značka Salomon a ďalší partneri behu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.