Bolt kolobežky Bratislava

Elektrické Bolt kolobežky sa dostali už aj do Bratislavy a v tomto článku vám prinesieme podrobné informácie o tom, ako si požičať bolt kolobežku v Bratislave a všetky dôležité informácie, ktoré by vás mohli zaujímať. Zelené bolt kolobežky sú e-kolobežky, ktoré slúžia na tzv. zdieľanú prepravu.

Zdieľaná preprava je nový druhy dopravy v Bratislave a znamená, že si prenajmete dopravný prostriedok (v tomto prípade bolt kolobežka) na jazdu a následne ju odstavíte a ďalší ľudia majú možnosť si tú kolobežku tiež prenajať. Podobným prostriedkom sú žlté bicykle od Slovnaft, ktoré je už pár rokov vídať v Bratislave.

Bolt kolobežku smie používať iba osoba, ktorá vlastí vodičský preukaz a má viac ako 18 rokov. Na každej bolt kolobežke smie jazdiť maximálne jedna osoba!

Ako si vypožičať Bolt kolobežku v Bratislave?

Postup vypožičania Bolt kolobežky v Bratislave je veľmi jednoduchý. Stačí splniť nasledujúce kroky:

 1. Stiahnite si Bolt aplikáciu cez Google Play alebo App store.
 2. Nájdite na ulici zelenú Bolt kolobežku alebo použite Bolt aplikáciu, v ktorej nájdete mapku s umiestnením jednotlivých kolobežiek v Bratislave.
 3. Použite QR kód v aplikácií na odblokovanie kolobežky a jej naštartovanie.
 4. Dodržujte počas jazdy pravidlá cestnej premávky, používajte jazdné pruhy pre cyklistov a vždy majte na hlave nasadenú prilbu.
 5. Po dokončení jazdy zaparkujte e-kolobežku mimo frekventovaných chodníkov, aby nezavadzali chodcom.

Poplatky (cena) za požičanie Bolt kolobežky v Bratislave

Väčšinu ľudí zaujíma tiež cena poplatkov za vypožičanie Bolt e-kolobežky v Bratislave. Nižšie nájdete jednotlivé ceny:

 • 0,50 € za odomknutie kolobežky
 • 0,15 € / za každú začatú minútu jazdy
 • 30 € / deň jazdy v Bratislave. V prípade, že plánujete počas dňa prejsť väčšie vzdialenosti, určite sa vám oplatí prenajať si jednu kolobežku na celý deň. Tento „tarif“ je vhodný hlavne pre turistov, ktorí chcú prejsť celú Bratislavu. Tento denný poplatok znamená, že bez ohľadu na to, ako dlho budeš kolobežku používať, nebude ti účtované viac ako 30 eur  za deň za použitie Bolt kolobežky.

Ako rýchlo ide Bolt kolobežka?

Každá Bolt kolobežka má limitovanú rýchlosť na 25 km / hod a túto rýchlosť nie je možné presiahnuť.

Podrobné informácie o Bolt kolobežkách nájdete na oficiálnej stránke: https://bolt.eu/sk/scooters/.

Kontakt: bratislava@bolt.eu

Vyskúšali ste už Bolt kolobežku v Bratislave? Boli ste s jazdou spokojný? Podeľte sa s nami v komentári, prípadne nám napíšte, čo vás zaujíma.

 

4 komentárov k článku “Bolt kolobežky Bratislava

 • 14. mája 2021 at 9:26
  Permalink

  Dobrý deň, rada by som nahlásila kolobežka odstavená na Župnom nám. sústavne signalizuje, každých 15 sec. celý deň, od rána. Môžete s tým niečo urobiť?

  Ďakujem Vančová

  Odpovedať
  • 24. mája 2021 at 14:04
   Permalink

   Dobrý deň, odporúčame kontaktovať priamo Bolt, ktorý vlastnia tieto kolobežky a zabezpečujú im aj servis. E-mail: bratislava@bolt.eu

   Odpovedať
 • 22. júla 2021 at 11:33
  Permalink

  Upozornujem uz treti den mi stoja pred branov a blokuju vjazd dve kolobezky. Pisal syn , pisala som uz aj ja a nic sa nedeje. Nikomu nechybaju ??
  Devin, KREMELSKA 83

  Odpovedať
 • 9. septembra 2021 at 14:27
  Permalink

  Dobrý deň chcela by som sa informovať ci je možné kedze 2kolobezky na 1bankomatovu kartu sa neda vyuzit ci je možné využiť kolobezku ked priatel ma kredit alebo by sa to dalo dat cezo mňa na faktúru kedze ja mam paušál dakujem pekne za Vasu skorú odpoved

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.