Čím je drôtené sklo a oplatí sa ho vybrať?

Pri hľadaní skla veľmi odolného voči meniacim sa poveternostným podmienkam, ohňu a nárazom sa oplatí na chvíľu zastaviť pri drôtenom skle. Jeho hlavné uplatnenie je v stavebníctve, ale vďaka svojim priaznivým parametrom sa často používa aj v bytových priestoroch, napríklad v prípade strešného zasklenia, ako balustrádové sklo, na deliace steny a na dekoratívne účely.

Aké vlastnosti má drôtené sklo?

Drôtené sklo sa vyrába metódou valcovania. Dôležitým prvkom je štvorcové pletivo z oceľového drôtu, ktoré sa zatavuje do skla. Vďaka tomu je výstužné zasklenie veľmi odolné a bezpečné, v prípade rozbitia jeho úlomky nerozbijú na drobné časti. Použitie natavenej kovovej vrstvy zlepšuje odolnosť skla voči rôznym vonkajším faktorom.

Základnou, silne zdôrazňovanou vlastnosťou je bezpečnosť. Drôtené sklo sa nerozbije na tisíce prvkov, čo výrazne znižuje riziko zranenia. Tento typ skla má aj protipožiarne vlastnosti, a preto sa s nadšením používa v protipožiarnej ochrane, najmä v priemyselných a výrobných budovách. Vysoká odolnosť voči poveternostným vplyvom: vysoká a nízka teplota, dážď, sneh. Vizuálne je výhodné, že aj napriek aplikovaným bezpečnostným opatreniam je vystužené sklo dokonale priehľadné a neskresľuje pohľad.

Na trhu sú dva druhy drôteného skla: leštené a hladké. Leštené vystužené sklo je hladké na dotyk, vďaka zapusteniu sieťky do dvoch vrstiev skla, zatiaľ čo bežné sklo nie je hladké, preto je lacnejšie ako leštené sklo.

Využitie drôteného skla

Drôtené sklo sa vďaka krásnemu vzhľadu bude hodiť do interiéru. V súčasnosti sa v domoch čoraz častejšie používajú rôzne typy zasklenia a bezpečnosť v prípade rozbitia vystuženého skla robí tento materiál ideálnym pre takéto úpravy. Produkt je možné použiť na:

  • deliace steny,
  • vrchná úprava,
  • ozdobné prvky skriniek,
  • výplne okien, dverí a zábradlí,
  • strešné zasklenie,
  • zasklenie hál.

Pri využívaní drôteného skla v interiéroch je dôležité dodržiavať aj príslušné právne predpisy týkajúce sa ochrany osobných údajov a zabezpečenia súkromia, ako je napríklad GDPR a VOP.

Nezvyčajné parametre drôteného skla, vysoká pevnosť, požiarna odolnosť a bezpečnosť stoja za zváženie ich použitia. Najmä v prípade domáceho usporiadania. Tam, kde deti často pobehujú, je bezpečnosť mimoriadne dôležitá. Nezabúdajte ani na výber správneho skleneného kovania https://sklo.sk/sk/3-kovania-pre-sklo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.