Doplnky, ktoré sa postarajú o vašu produktivitu aj v domácom prostredí

Napriek tomu, že sa opatrenia zmiernili a mnohí môžu opäť pracovať z kancelárie, viacerí zostali doma. Práca v prostredí, ktoré je príjemné, nás predsa motivuje k lepšiemu výkonu. Nároky na produktívnu prácu sa ale zvyšujú zo dňa na deň, preto je vhodné mať doma doplnky, vďaka ktorým môžete zvládať tento nápor bez problémov. Ktoré to sú?

Zónovanie priestoru

Pracovisko v domácnosti sa odporúča navrhnúť tak, aby bolo spojené iba s prácou. Ak nerozlišujete medzi prácou a odpočinkom, produktivita bude klesať. Ak na to ale nemáte dostatok štvorcových metrov, môžete si miestnosť v miestnosti vytvoriť rozdelením priestoru.

Pracovisko môžete zónovať pomocou knižnice, záclony alebo priečky. Dekor na stenách môže tiež pomôcť oddeliť jednu zónu od druhej: využite na to police, fotografie, obrazy alebo rastliny.

Nezabudnite na potrebnú výbavu

Tou nie je len počítač alebo tablet s pripojením na internet. Určite sa nezaobídete ani bez lacných tonerov, tlačiarne, pevného pracovného stola a kvalitnej stoličky. Čím lepšie vybavenie v priestore bude, tým pohodlnejšia sa stane pre vás aj práca. Tak na to myslite.

Nezabudnite na osvetlenie

Okrem náhradných tonerov Q2612A budete potrebovať na u aj dobré svetlo. Najlepším osvetlením na pracovisku je samozrejme denné svetlo. Preto sa odporúča usporiadať pracovisko oproti oknu alebo vedľa neho. Jasné denné svetlo zvyšuje produktivitu.

Práca sa ale zvykne často predĺžiť až do večerných hodín a denné svetlo musí potom nahradiť to umelé. Mali by ste mať preto v zálohe aj pracovnú lampu.

Okrem toho myslite aj na pravidelné vetranie miestnosti, v ktorej pracujete, pretože čerstvý vzduch okysličí váš mozog, vďaka čomu budete mať viac energie a výkon sa tak zvýši. Vyskúšajte. Určite vám to len prospeje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.