Praktické tipy, ako prinavrátiť vašim šperkom lesk a krásu

Šperky dnes vďaka ich dostupnej cene nosia všetci a dokonca aj tí najmenší. Nie je ale žiadnym tajomstvom, že časom začínajú blednúť, špiniť sa a deformovať. Pre obnovenie krásy šperkov však nemusíte chodiť do zlatníctva, pretože sa dajú vyčistiť aj doma.

Prezradíme vám, ktoré postupy sú bezpečné a jednoduché.

Šetrné zaobchádzanie je základ úspechu

Napriek odolnosti kovu a tvrdosti kameňa nového diamantového prsteňa je pri nosení takýchto šperkov nutné dávať pozor na ich poškodenie spôsobené nevhodným zaobchádzaním. Pred veľkou fyzickou záťažou, prácou so zeminou, pri umývaní riadu alebo podlahy si preto dajte tieto šperky radšej do šperkovnice.

Aj mechanické poškodenie môže spôsobiť ich znehodnotenie, ktoré nedokáže opraviť ani ten najlepší zlatník.

Ultrazvuk

Ultrazvukové čistenie šperkov je pomerne populárny a cenovo dostupný postup starostlivosti. V ponuke nájdete ultrazvukové čističe, ktoré je možné prevádzkovať podľa potreby. Ultrazvukový čistič šperkov má niekoľko výhod:

  • proces čistenia vám nezaberie veľa času;
  • je možné spoľahlivé čistenie všetkých druhov kontaminácie, a to aj na ťažko dostupných miestach;
  • zároveň je to aj dezinfekcia výrobkov.

Ak na ultrazvukovú čističku nemáte, obráťte sa na profesionálov, u ktorých ste si pekné diamantové náušnice zakúpili.

Čistenie šperkov v domácom prostredí

Na boj proti znečisteniu môžete použiť aj  improvizované prostriedky. Niekedy postačí vaše klenoty namočiť na dve hodiny do mydlovej vody, potom treba všetko dobre opláchnuť a vyleštiť handričkou z mikrovlákna. Potom budú vaše šperky pripravené na nosenie aj bez použitia drahých čistiacich prípravkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.