Čomu predchádza výber bezpečnej a kvalitnej vzduchovky pre poľovníkov

V minulosti patrilo poľovníctvo výlučne k zdrojom obživy, dnes je to skôr záľuba a spôsob, akým sa reguluje v prírode výskyt zvierat, ktoré môžu byť z rôznych dôvodov pre nás nebezpečné. Nech už holdujete tomuto koníčku z akéhokoľvek dôvodu, základom úspechu je dobrá zbraň, na ktorej vlastnenie a používanie máte určite oprávnenie a preukaz.

Viete si ale zo širokej ponuky vybrať samotné zariadenie?

Čo je vzduchovka?

Zatiaľ čo vo väčšine zbraní dosahuje strela svoje často dunivé zrýchlenie pomocou hnacej náplne, vo vzduchovej zbrani sa na to používa stlačený vzduch. Na projektil pôsobí oveľa menej energie. Správnu vzduchovku je preto možné použiť na voľný čas, na súťaže, na zdokonaľovanie sa v streľbe, na jarmokoch alebo na lov škodcov a malých zvierat.

Kvalitu vzduchovky môžete zvýšiť výberom puškohľadu

Ako už bolo spomenuté vyššie, existujú rôzne typy vzduchových zbraní.  V ponuke dnes nájdete pružinové zbrane, lámacie pištole, modely na bočné alebo pákové natiahnutie. Existujú vzduchovky, ktoré bežia na oxid uhličitý z kapsuly a sú vzduchovky, ktoré bežia na stlačený vzduch. V mnohých smeroch sa ale pri ich používaní bez kvalitného puškohľadu už nezaobídete.

Aj tento malý doplnok k nim neodmysliteľne patrí a zjednodušuje zacielenie koristi v náročných podmienkach.

Bezpečnosť na prvom mieste

O tú sa postará nielen vaša schopnosť a dlhoročná prax v narábaní so zbraňou, ale aj puzdro, v ktorom budete vždy vzduchovku nosiť. Pod bezpečnosť sa podpisuje a správne čistenie zariadenia a  starostlivosť o jednotlivé komponenty.

Určite nebude na škodu, ak sa pri výbere poradíte s odborníkom, a to nielen, ak ste začiatočník. Mnohé moderné modely zbraní disponujú funkciami, ktoré nemusíte poznať.

Dajte si na tieto základné detaily pozor a určite sa s Dynax.sk pripravíte na príchod poľovníckej sezóny bez najmenších problémov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.