Exotické rýchliky zo všetkých kútov sveta

Keď sa hovorí o najrýchlejších športových autách na svete, často nás napadnú tradičné európske značky ako Ferrari, Lamborghini či Bugatti. Avšak svet automobilizmu je oveľa pestrejší a ponúka mnoho skvostov aj mimo kontinentu. V dnešnej sekcii sa pozrieme na tie najzaujímavejšie a najrýchlejšie športové autá z dovozu, ktoré si získali srdcia fanúšikov po celom svete.

Japonsko: Nissan GT-R Nismo

Začnime na východe – konkrétne v Japonsku. Krajina vychádzajúceho slnka nám priniesla veľa technologických noviniek a inovácií, no jedným z jej najväčších úspechov v oblasti automobilizmu je bezpochyby Nissan GT-R Nismo. Toto auto kombinuje japonskú precíznosť so silou typickou pre americké muscle cars.

GT-R Nismo poháňa 3,8-litrový V6 motor s dvoma turbodúchadlami a neuveriteľnými 600 koňmi pod kapotou. To mu umožňuje dosiahnuť rýchlosť 100 km/h za neuveriteľných 2,5 sekundy a jeho maximálna rýchlosť je približne 315 km/h. Táto japonská raketa dokazuje, že najrýchlejšie autá nemusia pochádzať len z Európy.

Austrália: Holden Special Vehicles GTSR W1

Z Japonska sa presunieme na juh – do Austrálie. Krajina klokanov nám priniesla niekoľko zaujímavých športových áut, no vrcholom ich snahy je model Holden Special Vehicles GTSR W1. Toto auto kombinuje tradičné austrálske dizajnové prvky s modernými technológiami.

Pod kapotou tohto auta sa skrýva 6,2-litrový V8 motor s výkonom 635 koní. To mu umožňuje dosiahnuť rýchlosť 100 km/h za menej ako 4 sekundy a jeho maximálna rýchlosť je približne 300 km/h. Austrálčania teda dokázali, že aj oni vedia postaviť konkurencieschopné športové auto.

Spojené arabské emiráty: W Motors Lykan Hypersport

Teraz sa pozrieme do exotického sveta Blízkeho východu – konkrétne do Spojených arabských emirátov. Práve odtiaľ pochádza jedno z najexkluzívnejších a najrýchlejších áut súčasnosti – W Motors Lykan Hypersport. Toto auto je výsledkom ambiciózneho projektu, ktorý si kladie za cieľ konkurovať tradičným európskym značkám.

Lykan Hypersport poháňa 3,7-litrový šesťvalcový motor s dvoma turbodúchadlami a výkonom 780 koní. To mu umožňuje dosiahnuť rýchlosť 100 km/h za neuveriteľných 2,8 sekundy a jeho maximálna rýchlosť je približne 395 km/h. Okrem toho je toto auto plné luxusu – interiér zdobia diamanty a zlaté detaily.

USA: Hennessey Venom GT

Na záver sa pozrieme do USA, kde nájdeme jedno z najrýchlejších áut na svete – Hennessey Venom GT. Tento texaský rýchlik kombinuje americkú silu s európskym dizajnom inspirovaným Lotusom.

Venom GT poháňa 7,0-litrový V8 motor s dvoma turbodúchadlami a neuveriteľnými 1 244 koňmi pod kapotou. To mu umožňuje dosiahnuť rýchlosť 100 km/h za neuveriteľných 2,4 sekundy a jeho maximálna rýchlosť je približne 435 km/h. Týmto autom sa USA zaradili medzi najrýchlejšie autá na svete.

V tejto sekcii sme sa pozreli na štyri zaujímavé a rýchle športové autá z dovozu. Každé z nich prichádza z iného kúta sveta, no spoločným menovateľom im je láska k rýchlosti a technologický pokrok. Ak ste teda milovníkom exotických áut a chcete niečo iné ako tradičné európske zna hľadáte rýchle a výkonné športové autá, určite sa neobmedzujte len na miestnych výrobcov. Na celom svete existuje množstvo áut z dovozu, ktoré sú schopné dosiahnuť neuveriteľné rýchlosti a ponúkajú špičkový výkon.

Jedným z najznámejších áut z dovozu je japonský Nissan GT-R. Tento model je už dlhé roky považovaný za jedno z najrýchlejších áut na svete a jeho výkon je skutočne ohromujúci. S motorom V6 s objemom 3,8 litra dokáže tento superšportovák vyvinúť až 600 koní a jeho maximálna rýchlosť sa pohybuje okolo 320 km/h. GT-R navyše disponuje špičkovou technológiou, ako napríklad inteligentným systémom riadenia trakcie alebo aktívnym aerodynamickým balíkom.

Ďalším veľmi obľúbeným autom z dovozu je taliansky Lamborghini Huracán. Tento model má síce menší objem motora (5,2 litra), no vďaka svojmu V10 motoru dokáže vyvinúť neuveriteľných 640 koní. Jeho maximálna rýchlosť sa pohybuje okolo 325 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne za len 2,9 sekundy. Huracán navyše ponúka nádherný dizajn a luxusné interiéry.

Okrem týchto dvoch áut existuje na svete množstvo ďalších modelov, ktoré sú rovnako rýchle a výkonné. Napríklad japonský Acura NSX s motorom V6 s hybridnou technológiou dokáže vyvinúť až 573 koní a jeho maximálna rýchlosť sa pohybuje okolo 307 km/h. Tento model navyše ponúka veľmi šikovné riadenie a skvelé jazdné vlastnosti.

Ak zvažujete dovoz áut z Nemecka, tak by sme určite nemali zabudnúť na nemecký Porsche 911 GT3 RS. Tento model má síce „iba“ atmosférický motor s objemom 4 litrov, no dokáže vyvinúť neuveriteľných 520 koní. Jeho maximálna rýchlosť sa pohybuje okolo 312 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne za len 3,2 sekundy. Porsche navyše ponúka špičkové jazdné vlastnosti a precízne riadenie.

Všetky tieto autá majú niečo spoločné – dokážu dosiahnuť neuveriteľné rýchlosti a ponúkajú špičkový výkon. Ak hľadáte superšportové auto, ktoré vás dostane na miesta, kde sa iné autá neodvážia, určite by ste mali zvážiť dovoz áut.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.