HC Slovan Bratislava – história a zaujímavosti

HC Slovan Bratislava je profesionálny hokejový klub z Bratislavy, ktorý bol založený v roku 1939. Klub má bohatú históriu a patrí k najúspešnejším hokejovým klubom na Slovensku.

História klubu

HC Slovan Bratislava bol založený v roku 1939 a v tom istom roku sa zúčastnil svojho prvého súťažného zápasu. Počas druhej svetovej vojny sa klub prerušil svoju činnosť, ale po vojne sa opäť začal venovať hokeju. V roku 1946 sa klub stal víťazom prvej slovenskej hokejovej ligy. Od tej doby sa stal klub úspešným a vyhral niekoľko slovenských ligových titulov a pohárov.

Zaujímavosti o HC Slovan Bratislava

 • HC Slovan Bratislava má niekoľko medzinárodných úspechov, ako napríklad víťazstvo v Európskom pohári v roku 1972 a víťazstvo v medzinárodnom turnaji v Prahe v roku 1974.
 • Klub má silnú tradíciu v produkcii talentovaných hokejistov, mnohí z nich sa stali úspešnými hráčmi v zahraničí.
 • HC Slovan Bratislava má jedno z najlepších hokejových štadiónov na Slovensku, Ondrej Nepela Arena, ktorý bol postavený v roku 2011.

V súčasnosti

HC Slovan Bratislava sa stále účastní slovenskej hokejovej ligy a pravidelne sa zúčastňuje aj medzinárodných turnajov. V posledných rokoch sa klubu darilo vybojovať miesto v play-off, v roku 2019 sa Slovan stal majstrom Slovnaft extraligy a v roku 2020 sa stal vicemajstrom. Klub má silnú fanúšikovskú základňu a hokejové zápasy sú v Bratislave veľmi obľúbené.

Logo HC Slovan Bratislava

Legenda klubu HC Slovan Bratislava

Jednou z legendárnych postáv v histórii HC Slovan Bratislava je Peter Stastny. Tento slovenský hokejista hrával za klub v rokoch 1976-1981 a stal sa jedným z najlepších hokejistov v histórii klubu. Po skončení kariéry v Bratislave sa presťahoval do NHL, kde sa stal jedným z najúspešnejších európskych hokejistov v histórii súťaže.

Vplyv na slovenský hokej

HC Slovan Bratislava má veľký vplyv na slovenský hokej. Klub sa stal vzorom pre mnoho mladých hokejistov a podporuje rozvoj hokeja na Slovensku. Mnoho talentovaných hokejistov začínalo svoju kariéru v HC Slovan Bratislava a neskôr sa presadili na medzinárodnej úrovni.

V posledných rokoch sa HC Slovan Bratislava stal jedným z najväčších klubov na Slovensku a má silnú pozíciu v európskom hokeji. Klub prechádza aktuálne procesom modernizácie a rozvoja a verí sa, že v budúcnosti bude pokračovať v úspešných výsledkoch a prinesie ďalšie radosti fanúšikom.

Často kladené otázky

Často kladené otázky týkajúce sa HC Slovan Bratislava:

 • Kedy bol HC Slovan Bratislava založený?
  • HC Slovan Bratislava bol založený v roku 1939.
 • Koľko ligových titulov vyhral HC Slovan Bratislava?
  • HC Slovan Bratislava vyhral niekoľko slovenských ligových titulov počas svojej histórie.
 • Má HC Slovan Bratislava nejaké medzinárodné úspechy?
  • Áno, HC Slovan Bratislava má niekoľko medzinárodných úspechov, ako napríklad víťazstvo v Európskom pohári v roku 1972 a víťazstvo v medzinárodnom turnaji v Prahe v roku 1974.
 • Kde hráva domáce zápasy HC Slovan Bratislava?
  • Domáce zápasy HC Slovan Bratislava sa hrajú na štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Je to jedno z najmodernejších hokejových štadiónov na Slovensku a má kapacitu takmer 10 000 divákov.

Jeden komentár k článku “HC Slovan Bratislava – história a zaujímavosti

 • 15. marca 2023 at 10:42
  Permalink

  Ak chce niekto vidieť ako vyzerá neúcta k štátnej hymne SR – pozrite si niektorých hráčov hokejového klubu Slovan, ako sa správajú počas hrania hymny pred hokejovým zápasom. Myslím si, že aké je vedenie HC Slovan taká je aj úcta k štátnej hymne SR.

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.