Ako stráviť čas v Bratislave?

Slovensko je nádherná, no žiaľ často podceňovaná krajina. Pre turistický ruch poskytuje množstvo možností ako si vychutnať pobyt nielen v prírode ale aj v meste. Okrem Tatier, ktoré sú známe turistom a lyžiarom v celej Európe, sa na Slovensku nachádza bohatá história a kultúra, takže každý si nájde svoje. Výnimkou nie je ani jeho hlavné mesto Bratislava. Poďte sa s nami v dnešnom článku pozrieť na možnosti, ktoré vám Bratislava, mesto na Dunaji, ponúka.

História na dosah

Slovensko, hoci nebolo vždy samostatnou krajinou, bolo súčasťou svetových dejín a to už od ranného stredoveku. Mnoho z jeho miest bolo dokonca kráľovských a okrem hradov a zámkov tu nájdete nádherné historické centrá. Bratislava ponúka turistom pobyt v centre mesta, kde môžu obdivovať nielen čaro starých uličiek, ale aj architektúru rôznych období.

Ako bonus na záver dňa sa môžete vybrať k dominante mesta, Bratislavskému hradu, ktorý leží na kopci blízko centra, takže sa tam dostanete bez problémov aj pešo. Výstup určite stojí za to, keďže vás odmení krásnym výhľadom na okolie. 

Pre milovníkov prírody

Ak nie ste práve fanúšikom mestských aglomerácií, nemusíte sa báť. V Bratislave sa myslelo na pohodlie obyvateľov, takže sa tu nachádza množstvo parkov a zelene. Medzi nimi vyčnievajú najmä Prezidentské záhrady pri Grasalkovičovom paláci, kde okrem fontány nájdete množstvo stromov, ktoré sem zasadili štátnici z celého sveta. Ak ste zo zahraničia, možno tu nájdete aj strom reprezentujúci vašu krajinu. 

Bratislavské UFO

Asi najikonickejšia stavba modernej doby na Slovensku. Oficiálny názov Most SNP nie je známy každému, ale typická silueta určite každému napovie, o aký most ide. Hoci sa jedná o dôležitý dopravný uzol, je aj lákadlom pre turistov. Most vidno pekne z hradu a viete sa k nemu aj pohodlne dostať. Môžete si užiť prechádzku cez Dunaj a následne ju ukončiť na kávičke v reštaurácií UFO v hornej časti. Hoci sa spomínané UFO, v ktorom je aj reštaurácia, nachádza vo výške až 85 metrov, vedie tam výťah, takže sa tam bez problémov dopravíte behom chvíle. Z mosta je to len kúsok na nábrežie Dunaja, kde si môžete oddýchnuť v príjemnom prostredí rieky. 

Vyrazte do okolia 

Ak vás už omrzí mesto samotné, môžete vyraziť do neďalekého okolia. V relatívnej blízkosti sa nachádza napríklad známy Devínsky hrad, opradený legendami, vodné dielo Gabčíkovo, alebo Zlaté piesky. Všade sa bez problémov dostanete vlakom alebo autobusom. Cesta vám ubehne rýchlo, obzvlášť ak si ju spríjemnite čítaním knihy, hraním online hier na mobile alebo len sledovaním krásneho okolia. 

Mesto kultúry

Už spomínanú históriu je v Bratislave naozaj cítiť na každom kroku. Prešlo tadeto mnoho národností a za tie stáročia tu každá z nich zanechala svoju stopu. Preto je Bratislava mestom kultúry a za každým rohom môžete nájsť niečo zaujímavé. Konkrétne sa tu nachádza okolo 50 múzeí, približne 20 galérií a takmer 30 divadiel. Vrcholné predstavenie hudby si môžete vychutnať aj v Slovenskej filharmónií, zatiaľ čo priaznivci drámy nájdu uspokojenie v Slovenskom národnom divadle. 

Je teda z čoho si vyberať. Treba si poriadne naplánovať cestu a každý si nájde to svoje a možno aj viac ako očakáva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.