Hosť na svadbe – čo si obliecť?

Svadba je výnimočná príležitosť a ako hosť určite nechcete spraviť faux pas. Spoločenské šaty a spoločenské sandále pre dámy sú základom, treba ale dodržať niekoľko pravidiel. Úplne jednoduché to s vhodným oblečením nemajú ani muži. Veľa závisí aj od štýlu svadby.

Čo si môžu obliecť na svadbu ženy

Svadba môže byť v neformálnom štýle, Black Tie alebo White Tie. Na svadbu v neformálnom štýle si môžete obliecť aj kokteilové šaty a pohodlné spoločenské sandále. Oblečenie by nemalo pôsobiť príliš formálne, keďže ide o casual štýl. Farby môžu byť živšie, ale nie krikľavé. Svadba na záhrade alebo inom neobvyklom mieste má svoje špecifiká, ktorým treba prispôsobiť aj oblečenie. V takýchto prípadoch je najlepšie poradiť sa s nevestou a ženíchom.

Black Tie znamená formálne oblečenie, teda spoločenské šaty, ktoré môžu byť aj dlhé. Zvoliť môžete aj samostatne sukňu a top. Topánky môžu mať aj otvorenú špičku. Najformálnejším štýlom je White Tie. V tomto prípade je potrebná spoločenská róba, siahajúca ideálne až po zem. Ani tu sa nevyžaduje obuv s uzavretou špičkou. Bez ohľadu na formálnosť svadby by mali byť tabu biele šaty, pretože táto farba patrí neveste. Vhodné nie sú ani čierne šaty.

Čo si môžu obliecť na svadbu muži

Čo sa týka mužov, bielou košeľou a oblekom sa nikdy nič nepokazí. Ak idete na neformálnu svadbu postačí miesto saka aj vesta, prípadne elegantný sveter. Sako môže byť pokojne aj športovejšie. Ak sa to hodí, môžete si dať aj farebnejšiu kravatu alebo motýlika.

Pri Black Tie už je potrebný oblek alebo smoking a motýlik. Kravatu si môžete dovoliť, ak je svadba v mierne ležérnejšom štýle. White Tie vyžaduje formálne oblečenie, ideálne čierny frak či žaket. K tomu si pripravte bielu vestu, košeľu a motýlika. Topánky musia byť čierne, čo sa pri menej formálnych štýloch nevyžaduje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.