Kaviarenské stoly – aké sú ich vlastnosti?


Výber kaviarenských stolov môže byť pomerne náročný. Pri rozhodovaní sa vynára mnoho otázok. V nasledujúcej časti tohto článku vám pomôžeme objasniť vaše pochybnosti pri kúpe kaviarenských stolov.

Aké sú typy kaviarenských stolov?

V súčasnosti je na trhu mnoho rôznych modelov kaviarenských stolov. Výber závisí výlučne od vašich individuálnych potrieb a preferencií. Môžete si kúpiť stoly rôznych veľkostí, väčšie aj celkom malé. Môžete si vybrať nielen veľkosť, ale aj tvar. Vrcholy môžu byť štvorcové, obdĺžnikové alebo okrúhle. Pri výbere tvaru stolovej dosky by ste však mali zvážiť nielen estetické, ale aj praktické hľadisko (okrúhle stoly sa určite ťažšie zostavujú).

Kaviarenské stoly sa samozrejme vyrábajú v mnohých rôznych farbách a odtieňoch, takže si ľahko nájdete ten správny kus nábytku, ktorý sa hodí do interiéru vašej haly. Konštrukcia kaviarenských stolov sa tiež líši: existujú stoly s pevnou základňou, ale aj tie, ktoré majú tri alebo štyri nohy. Nábytok môže byť vyrobený z rôznych materiálov, od dreva cez kov a plast až po sklo. Výber modelu stola závisí okrem iného od vášho rozpočtu, priestoru v hale a vášho individuálneho vkusu. Existujú však niektoré spoločné prvky, ktoré by mali mať všetky kaviarenské stoly.

Vlastnosti dobrého kaviarenského stola

  • Stabilita – táto vlastnosť je pre kaviarenský stôl mimoriadne dôležitá, pretože pohodlie hostí musí byť na prvom mieste. Nemôžete dovoliť, aby sa stôl kýval, pretože to môže veľmi sťažiť jeho používanie a dokonca predstavovať skutočné nebezpečenstvo pre vašich hostí a personál,
  • Praktickosť – stoly v kaviarni sa používajú veľmi intenzívne, preto musia byť vyrobené z materiálov, ktoré sa ľahko udržiavajú v čistote a sú rýchlo pripravené pre ďalších hostí,
  • Estetika – všetky prvky výzdoby kaviarne by mali spolu ladiť a tvoriť jeden ucelený celok. Estetika miesta je jedným z najdôležitejších prvkov prvého dojmu, preto túto otázku nepodceňujte,
  • Pevné spracovanie – kaviarenské stoly sú nábytok, ktorý musí byť odolný a precízny. Všetky prvky by mali byť vytvorené s maximálnou starostlivosťou a mali by zabezpečiť bezpečnosť a pohodlie zákazníkov.
  • Kaviarne sa líšia svojou klientelou, účelom, veľkosťou, výzdobou, ponukou a mnohými ďalšími faktormi, preto sa oplatí dôkladne zvážiť, ktoré stoly budú vo vašom podniku najvhodnejšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.