Ako vyberať konferenčné stolíky?

Obývačka je tá miestnosť v dome, v ktorej najradšej strávime voľný čas. Preto musí byť praktická, čo pomáha dosiahnuť náležite vybraný nábytok. Okrem iného sa to týka výber konferenčných stolíkov, hoci ich výber vôbec nie je taký jednoduchý, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Čo je potrebné zohľadniť pri nákupe?

Konferenčné stolíky – začíname od rozmerov

V prvom rade rozmery stolíka musia pasovať k rozmerom pohovky či gauča, ako aj podľa toho, akým spôsobom sú rozmiestnené kreslá (ak sú v danom interiéri). Keďže medzi stolíkom a pohovkou musí byť zachovaný odstup približne 45 cm. Preto konferenčné stolíky musia byť vybrané náležite, predovšetkým do menších interiérov, v ktorých každý jeden centimeter je podstatný. Dodatočným aspektom je optimálna veľkosť takého nábytku, aby sa napríklad počas návštevy dali na ňom umiestniť drobnosti na zahryznutie, taniere, poháre a všetko potrebné.

Bezpečnosť detí

Konferenčné stolíky sú väčšinou nízke, preto dodatočným aspektom pri ich nákupe je bezpečnosť malých detí. Nebezpečné sú predovšetkým stolíky, ktoré majú ostré hrany, ako aj iné dekoračné, vyčnievajúce prvky. V takom prípade je najlepšie taký model nekúpiť, alebo ho náležitým spôsobom zabezpečiť.

Výber nábytku do obývačky, vrátane konferenčných stolíkov, nepatrí medzi jednoduché rozhodnutia. Avšak rozhodnutie bude značne jednoduchšie, keď dodržíte niekoľko jednoduchých krokov.

Konferenčný stolík: ako si vybrať konferenčný stolík do obývačky?

Konferenčný stolík sa najčastejšie ladí so zvyšným nábytkom v obývačke tak, aby s nimi tvoril ucelený celok. To však neznamená, že tieto prvky musia mať rovnakú štylistickú líniu. Podľa štýlu usporiadaného interiéru si môžeme vybrať klasický stôl alebo kus nábytku so sofistikovanejším dizajnom. Originálne paletové stolíky sú čoraz bežnejším riešením v interiéroch v industriálnom štýle. Interiéry v škandinávskom štýle sú zvyčajne zdobené kmeňmi stromov, ktoré zohrávajú úlohu plnohodnotného stola pre obývaciu izbu. Do ľahkých a subtílnych aranžmánov môžeme zvoliť transparentný nábytok, ktorý síce zostane „nepovšimnutý“, ale svoju funkciu splní výborne. Pri výbere stola do obývačky môžeme zvoliť originálny dizajn, ktorý obohatí interiér a dodá mu jedinečný charakter. Môžeme sa zamerať aj na jednoduché formy, ktoré doplnia interiér v klasickom štýle, no bez toho, aby sa posúvali do popredia.

Všetko závisí od toho. ktorý sa bude hodiť do nášho showroomu

Ak máme obývačku v minimalistickom alebo modernom klasickom štýle, hľadajme dyhované konferenčné stolíky z lakovanej MDF alebo skla vo vysokom lesku. Konferenčné stolíky z lesklého chrómu v kombinácii so sklom budú ladiť s obývačkou v štýle glamour. V škandinávskom štýle dobre poslúžia jednoduché a ľahké drevené stolíky. Aj pre nadšencov „eko“ štýlu bude teraz niečo zaujímavé – konferenčné stolíky z europaliet. Veľmi dobrým riešením sú malé stavebnicové konferenčné stolíky, z ktorých poskladáme väčší celok. Dokonalý tvar pre tento druh zábavy je voštinový tvar.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.