Kontajnere v uliciach Bratislavy na odevy pomáhajú chudobným

Spoločnosť Humana začala v uliciach Bratislavy už koncom februára rozmiestňovať kontajnery pre použité šatstvo a obuv. Celkom prvý sme mali možnosť nájsť v blízkosti zastávky Maximiliána Hella, ale skôr po ceste viac k centru mesta. Ďalší môžeme nájsť pred trhmi na Miletičovej ulici v smere od Trnavského mýta. Do týchto kontajnerov sa smú umiestňovať len odevy v igelitovom vreci, alebo zviazaných igelitkách a obuv zviazané k sebe. Výnimočný nápad tak pomôže zachrániť niečo z ešte použiteľných odevov a topánok a zároveň sa v rámci rovnakej spoločnosti zabezpečí odvod všetkých týchto predmetov do krajín, kde ich potrebujú. Ako píše prevádzkovateľ Humana, všetko takto odovzdané oblečenie a obuv poputuje do krajín, kde ich potrebujú. Kontajneri spoznáte podľa ťažkej kovovej schránky s ceduľkou stručných inštrukcií.

Ako nápad je to zaujímavé. Hoci to celé prevádzkuje firma, ktorá tiež má sieť predajní Second-hand, azda môžeme veriť, že bratrancove tričko zo Žiliny sa neobjaví v predajni v Bratislave. Myšlienka je naozaj pekná a nepochybne to pomôže. Doteraz nič podobné neexistovalo. Ak ste chceli venovať oblečenie do útulku, požadovali potvrdenie z čistiarne, že ide o oblečenie čisté, akoby práčky bežného moderného človeka boli v niečom horšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.