Magnetická separácia: Systém na efektívne triedenie špecifického odpadu

Ak triedime odpad, znižujeme celkové množstvo odpadu uloženého na skládkach. Triedením odpadu šetríme aj životné prostredie a náklady na jeho ďalšie spracovanie. Magnetickú separáciu však môžete použiť nielen na extrakciu magnetických nečistôt z iných materiálov, ale aj ich obohatenie.

Čo je magnetický saperátor?

Magnetický separátor je zásadne dôležitým článkom v technickom postupe pri odstraňovaní feromagnetických častíc (častíc a predmetov zo železa a jeho zlúčenín) z iných zložiek, ktoré znižujú kvalitu produktu a vedú k predčasnej poruche zariadenia.

Tieto častice, ako nevyhnutný sprievodný faktor pri akejkoľvek výrobe, sa objavujú v dôsledku korózie zariadenia, intenzívneho opotrebovania jeho prvkov pri drvení a brúsení. Okrem relatívne malých feročastíc z rozsahu, korózie a opotrebenia sú v spracovaných alebo vyrábaných zložkách často prítomné aj pomerne veľké feroobjekty: spojovacie prvky, zvyšky po zváraní a mechanické (opravárenské) práce, fragmenty zariadení používaných pri zbere, preprave a skladovaní.

Tieto častice sú schopné magnetizácie a sú extrahované z média špeciálnymi magnetickými prístrojmi ako je napríklad univerzálna magnetická doska umiestnená nad dopravníkovým pásom. Usadenina sa hromadí na magneticky aktívnych usadzovacích prvkoch separátora, ktoré sa pravidelne odstraňujú.

Výhody magnetickej separácie

Umiestnenie a využitie magnetického separátora má veľmi veľa výhod.

  • Výkonný magnetický systém zaisťuje efektívne zachytenie železných nečistôt z toku recyklovateľných materiálov.
  • Automatické odstraňovanie zachytených ferro nečistôt sa vykonáva v dôsledku pohybu za vnútorným magnetickým systémom mimo pracovnú plochu na magnetické usadzovanie a následné vypúšťanie sedimentu do prijímača.
  • Inštaláciou magnetického separátora nijako nenarušíte priebeh výroby alebo technologického postupu či samotného zariadenia.

Magnetický separátor tak môže byť pre vás a vašu firmu tým najlepším riešením nielen z dôvodu ochrany životného prostredia, ale aj bezpečného a kvalitného pracovného i výrobného procesu. Tak sa o tom presvedčte a výsledky budú hovoriť za všetko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.