Messenger, satchel alebo možno shopper bag? Ktorá kabelka je vhodná na akú príležitosť?

Kabelky, kabelky, kabelky… Pre dámy neúnavné spoločníčky, ktoré majú milión účelov a využití. Vyžadujeme od nich určité kvality, aby sme sa počas bežného dňa na ne vedeli naplno spoľahnúť.
Výber kabelky je dnes bezproblémový – existuje milión typov, veľkostí aj materiálov. Ak však máte niekedy pocit, že sa v tom všetkom strácate, nie ste samy. Ako sa vybrať tú správnu kabelku a ktorá kabelka slúži na aký účel najlepšie?

Aký je rozdiel medzi messenger a satchel bag?

Messenger a satchel kabelky sú veľmi podobné svojim vzhľadom. Existuje však medzi nimi niekoľko rozdielov. Messenger bag je originálom takzvaná „poštárska“ kabelka, ktorá je rozmerovo veľká a nosí sa formou cross body. Je rovnako vhodná pre pánov ako aj pre dámy a je nesmierne praktická. Nájdete ju od malých rozmerov až po veľké kapsy, kde odložíte všetko na čo si len spomeniete. Jej podstatou je však aj to, že je nesmierne tenká, väčšinou z látkových materiálov a preto aj rozmerovo nesmierne variabilná.

Satchel kabelky

Satchel kabelky sú originálom študentské kabelky, ktoré majú vzhľad ako aktovka. Sú nesmierne trendy, pričom najtradičnejšie sú v kožených a koženkových variantoch a neutrálnych farbách. Klasický aktovkový strih sa navyše dopĺňa praktickým dlhým a jedným krátkym remienkom. Niektoré sa dokonca dajú nosiť aj priamo ako aktovka. Najlepšia voľba je jednoznačne satchel v odtieňoch hnedej, ktorá je univerzálna a vhodná naozaj pre každého – mužov, ženy rôzneho veku, či profesie.

kabelky

Aké sú najobľúbenejšie dámske kabelky?

Medzi najobľúbenejšie kabelky patrí jednoznačne priestranná shopping bag. Táto kabelka je priestranná a zmestíte do nej hoc aj celú skriňu, pokiaľ potrebujete. Najčastejšie ju volia dámy v čiernej, aby ju mohli kombinovať ku všetkým každodenným outfitom. Je vhodná rovnako pre študentky, podnikateľky, či mamičky na materskej. Túto univerzálnu kabelku určite odporúčame mať v šatníku každej dámy, aby ste vždy mohli siahnuť po peknej, úhľadnej, no nesmierne priestrannej variante, ktorá sa hodí ku všetkému.

Dámske ruksaky

V poslednom období sa rovnako do popredia dostávajú aj dámske ruksaky. Začali sa totiž vyrábať v rôznych zaujímavých a elegantných prevedeniach. Prevedenia z koženky alebo kože v neutrálnych odtieňoch sú nesmierne dobre kombinovateľné a pritom sú na bežné nosenie veľmi praktické. Ruksaky – answear.sk si môžete zakúpiť aj v rôznych veľkostiach, vďaka čomu sú opäť univerzálne a variabilné pre rôzne vekové kategórie a povolania. Dobre sa  kombinujú aj do pánskych outfitov, pričom si zachovávajú elegantný potenciál.

Nie všetky dámy siahajú len po rozmerovo objemnejších kabelkách  a preto sú veľmi populárne aj crossbody kabelky. Existuje nesmierne veľké množstvo takýchto kabeliek, napríklad aj spomínané messenger a satchel bag. Sú unisex a nesmierne trendy, vďaka čomu si vyslúžili veľa pozornosti. Veľmi obľúbené sú aj menšie crossbody kabelky, ktoré poslúžia na odloženie základných potrieb a pritom má človek voľné ruky. V poslednom období sa do popredia dostali opäť aj ľadvinky, ktoré pôsobia veľmi mladistvo a štýlovo.

Pri výbere dbajte predovšetkým na vaše preferencie a to koľko vecí so sebou na bežnej báze nosíte. V šatníku sa vám určite nestratí ani klasická listová kabelka, vhodná na akúkoľvek spoločenskú príležitosť. Mali by ste tiež vedieť, že čím väčšiu kabelku zvolíte, tým viac vecí v nej budete nosiť a tým väčší chaos v nej budete mať. Aj to by mal byť faktor, ktorý podmieni váš výber.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.