Mesto plné obchodov so suvenírmi

Nikdy pred tým som sa neprešiel po meste a nenarazil som na toľko obchodov so suvenírmi. Bežné stánky, dokonca jedno kaderníctvo sa zmenilo na obchod so suvenírmi. Mnohí obchodníci čakajú prílev turistov a tak sa aj sortiment suvenírov rozrastá rovnako ako aj ich cena. Ponuka suvenírov je naozaj bohatá, zväčša orientovaná na fakt blížiacich sa majstrovstiev sveta v hokeji. Takže letia slovenské vlajočky, maskot Goooly, logo IIHF a mnoho iného, čo nejak pripomína túto udalosť. Najmä staré centrum je plné obchodíkov so suvenírmi aj na miestach, kde by sa bežne také niečo neuživilo.

Je pravdou, že celé toto športové podujatie nám prinesie velikánsku reklamu. Všade v každom médiu sa bude hovoriť, že práve na Slovensku máme udalosť roka, či desaťročia. Len čo bude so všetkými tými obchodíkmi, po majstrovstvách? Že by sa čakal prílev turistov, čo budú chcieť objaviť Slovensko? Dúfajme, že sa takí nájdu a bude ich čo najviac. Predsa len, pokiaľ mnohí z nich nechajú poriadny balík na Slovensku, bohatne Slovensko. A pokiaľ sa Slovensko turistom zapáči a vrátia sa, len na tom získame. Otázne je, či vôbec budú mať dôvod sa vracať…. Aby ešte MS 2011 neskončili ako deafolympiáda s podobným medzinárodným fiaskom.