Slovak food festival máj 2018 na Bratislavskom hrade

Slovak food festival 2018 sa uskutoční opäť na Bratislavskom hrade v dátume 24.-27.5.2018 a jeho nosnou témou bude plytvanie potravinami (food waste).

Food waste považujeme za tému v dnešnej dobe skutočne dôležitú a zaujímavú z mnohých aspektov. Tento ročník festivalu tak nebude len o zábave a skvelom jedle, ale aj edukácii. Táto téma bude rezonovať nielen na hlavnom pódiu cooking zóny, kde renomovaní šéfkuchári ukážu ako jednoducho a ľahko využiť nadbytočné zásoby z kuchyne, špajzy či záhrady, ale aj pri otvorených diskusiách so zástancami „zero waste“ či ekoblogermi.

Reštaurácie (účastníci) na festivale

Pán Kornút je dôkazom toho, že poctivý fastfood a inovatívny nápad dokážu vytvoriť niečo skvelé. Do maslového kornútu pripomínajúceho trdelník, si môžete zvoliť rôzne varianty ako chilli con carne, mac&cheese alebo pulled pork. Nemusia smútiť ani tí, ktorí majú intoleranciu na lepok, keďže v ponuke nájdete aj bezlepkový kornút. Nápad, ktorý skrsol v hlave babičke zakladateľa Róberta Bugu, sa stal hitom na festivaloch a tento rok ho môžete ochutnať aj priamo na Slovak Food Festivale.

Thali je vegetariánska, indicko-thajská reštaurácia, ktorá ponúka ľuďom exotické a zaujímavé chute. Základom každodenného menu je vždy ryža basmati, ktorú spoznáte podľa príznačných dlhých a tenkých zrniek, indický dhal alebo chlieb naan pečený v tandoori peci. Aj keď je Thali vegetariánska reštaurácia, na svoje si prídu určite aj mäsožravci. Samozrejme, že ani Thali nebude chýbať na tomto ročníku Slovak Food festivalu!

Tento rok vás na Slovak Food Festivale čaká aj zóna Jack Daniel’s, v ktorej bude skutočne horúco. Známy 15 minútový kuchár Gabo Kocák vás naučí, ako pripraviť skvelé marinády spolu s Jackom a spoločne si aj ugrilujete mäsko na drevennom uhlí.

Príďte aj vy ochutnať svetové chute v dátumoch 24.5-27.5.2018 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.