Monitorovanie vozidiel ocenia malé i veľké firmy

Majte činnosti vo svojej firme pod kontrolou, nech už ide o akúkoľvek oblasť.  Zásobovanie si môžete veľmi múdro uľahčiť modernými aplikáciami, ktoré z vás spravia pánov situácie. Monitorovanie vozidiel je šikovná pomôcka pre malé i veľké firmy.

Investovať do monitorovania vozidiel sa oplatí

Každý deň treba riešiť množstvo podstatných i menej nápadných úloh, ale všetky bez rozdielu sa podieľajú na bezchybnom fungovaní firmy a formovaní jej dobrého mena ako medzi zákazníkmi, tak i medzi spolupracujúcimi partnermi. Nehodno podceniť ani oblasť zásobovania, resp. logistiku vo firme. Menšie i väčšie spoločnosti napríklad vlastnia služobné autá, ktoré sa využívajú buď pri dodávaní komponentov potrebných na výrobu, alebo na distribuovanie finálnych výrobkov zákazníkom. Je preto vhodné, ak majú vedúci vozových parkov k dispozícii aplikáciu, vďaka ktorej bude jednoduché riadiť logistiku a zároveň mať prehľad o plnení úloh. Monitorovanie vozidiel je praktická pomôcka pre všetkých zaneprázdnených manažérov, ktorí nechcú celé dni presedieť nad papiermi alebo zvolávať  porady pre zamestnancov. Umožňuje im totiž vytvoriť presný zoznam úloh pre každého šoféra vozidla osobitne a zároveň kontrolovať, ako šofér svoju misiu plní. Má presnú vedomosť o tom, po akej trase vodič ide, či sa niekde nezdržal príliš dlho alebo dokonca dodržiaval  všetky dopravné predpisy a jazdil s autom šetrne. Aké výhody sa ešte spájajú s monitorovaním vozidiel? Aplikácia vás napríklad informuje o spotrebe pohonných látok, platnosti diaľničných známok, rôznych druhov poistení, technických kontrol vozidla, ale aj o nutnosti raz za čas venovať pozornosť výmene niektorých dielov či kvapalín vo vozidle. Ak by došlo ku krádeži služobného auta, s kvalitným monitorovaním bude hračka odhaliť jeho polohu.

Monitorovanie slúži aj samotným šoférom

Hoci by sa mohlo zdať, že monitorovanie vozidiel je priveľký zásah do súkromia šoférov, jeho pomoc ocenia i tí. Napríklad sa zbavia otravných máp a využívajú navigáciu, ktorá je súčasťou aplikácie monitorovania. Navigácia obsahuje aktuálne mapy a informuje o dopravných obmedzeniach na cestách. V prípade, že sa vyskytne nečakaný problém, má šofér vozidla k dispozícii četové okienko, s ktorým môže byť v neustálom spojení so svojím nadriadeným alebo ostatnými kolegami. Zaiste je neoceniteľné aj SOS tlačidlo na privolanie pomoci v prípade havárií, prepadov alebo zdravotných ťažkostí. Šoféri vozidiel majú možnosť vopred nazrieť do plánovaných úloh a časovo či inak sa im prispôsobiť. Rovnako tak vidia históriu predošlých trás, čo je takisto nevyhnutné, pokiaľ chce mať o svojich pracovných výkonoch dokonalý prehľad.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.