Kľúčové detaily interiéru a nábytku. Kovania a kľučky

Všetci vieme, aké dôležité sú v priestore úchytky skriniek a nábytkové kovanie zásuviek. Sú samozrejmým nástrojom, ktorý používame na prístup k riadom, potravinám a iným podobným a nevyhnutným častiam kuchyne. Tieto prvky, ktoré si na tento účel vyberiete, sú však hodné viac než si myslíme. Príliš často prehliadame ich dôležité kľúčové detaily na úkor celkového dizajnu.

Aby sa vám to nestalo a slúžili vám kľučky i nábytkové kovania v kuchyni správne, inšpirujte sa dobrými radami na výber.

Začnite správnou veľkosťou

Nemusíte sa báť, nemusíte byť skúseným interiérovým dizajnérom, aby ste si vybrali správnu veľkosť kvalitného nábytkového kovania. Iste, mnohé rukoväte sa dodávajú v rôznych dĺžkach. V konečnom dôsledku však najlepšie prispôsobenie závisí od vašich osobných preferencií.

Bez ohľadu na estetiku, o ktorú sa usilujete, existuje niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vyniknúť. Najprv odporúčame použiť rovnakú dĺžku v celom dizajne, aby sa vytvorila trochu väčšia konzistencia. Ďalej je užitočné vybrať si rukoväť, ktorá bude vyzerať dobre na dlhej aj krátkej zásuvke.

Miešajte a kombinujte s konzistenciou

Zabudnite na všetky nezmyselné pravidlá, ktoré sa snažia obmedziť vašu kreativitu. Keď navrhujete priestor, myslite mimo rámca. To znamená, že môžete kombinovať gombíky, ťahadlá a rukoväte v ľubovoľnom počte konfigurácií. Použitie úchytiek v komore a súprave zásuviek je prijateľné.

Pri práci so všetkými týmito premennými sa snažte zostať pri rovnakom celkovom žánri štýlu. Napríklad, namiesto používania moderných úchytiek na skrinkách a ťahadiel v štýle vintage na zásuvkách je lepšie, aby boli všetky konzistentné a dokonca si „rozumeli“ aj s novými kľučkami.

Vyberajte si odolné materiály a povrchové úpravy

Okrem správnych rozmerov, aj to, z čoho je produkt vyrobený, je kritickou súčasťou vášho rozhodovacieho procesu. Ak sa teda ešte len rozhodujete o výbere konkrétneho modelu, nezabudnite zohľadniť faktor využitia týchto doplnkov. V kuchynskom priestore bude nápor väčší, v obývacej izby nábytkové kovanie vydrží dlhšie, pretože nie je tak často vystavené mechanickému vplyvu.

Ak si dáte na tieto detaily pozor, nemali by ste sa pri hľadaní vhodného nábytkového kovania a kľučky dopustiť žiadnej veľkej chyby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.