Nábytok z masívu je dobrá voľba do bratislavského bytu, ale aj do kancelárie

O akom nábytku sa v posledných rokoch hovorí stále častejšie, a to aj napriek modernejším materiálom? Stredom pozornosti je masív, ktorý sľubuje kvalitu a odolnosť preverenú generáciami.

Ak sa v dohľadnej dobe chystáte na nákup nového zariadenia do bytu či kancelárie, nemali by ste nábytok z masívu borovice z rozhodovania vynechávať. Naopak, prečítajte si, prečo sa do neho rýchlo zamilujete a nedáte naň dopustiť.

Masív je skrátka masív

Môžete ušetriť a kúpiť si v IKEI nábytok z drevotriesky či iného menej kvalitného materiálu. Avšak rozdiel spoznáte na prvý pohľad. Či už ide o masívne konferenčné stolíky, skrine z masívu alebo drevené manželské postele, masív je vo všetkých ohľadoch lepší. Kombinácia kvality, odolnosti, prirodzenosti a typickej vône – to je dôvod, prečo je masív tak žiadaný.

Vôňu dreva nemožno napodobniť

Nábytok z masívu naozaj vonia. Váš domov bude vďaka nemu zas o niečo útulnejší a zavládne v ňom tak dôležitá pohoda. K najpoužívanejším drevinám patrí borovica, buk, dub a jaseň, ale samozrejme narazíte aj na exotickejšie dreviny.

Tie sú však výrazne drahšie a ponúka sa otázka, do akej miery je cena za exkluzivitu prijateľná. Ak chcete mať istotu, že za svoje peniaze dostanete to najlepšie, a pritom zbytočne nepreplatíte, stavte napríklad na kvalitný masívny nábytok od známeho slovenského predajcu drevko.

Môžete ním vybaviť celý byt

Veľkou výhodou nábytku z masívneho dreva je jeho všestrannosť. Hodí sa takmer všade, a ešte lepšie vyzerá v interiéri s drevenou podlahou. A v prípade špeciálnej povrchovej úpravy nie je problém ani v miestach s nadmernou vlhkosťou.

Masív je skvelou voľbou pre každého, kto si chce kúpiť nábytok na celý život. Aj masívne drevo sa samozrejme môže poškodiť, ale nie je problém ho renovovať tak, aby vyzeralo ako nové. S drobnejšími opravami si poradí každý zručnejší domáci majster, náročnejšie je vhodné zveriť do rúk odborníkom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.