Ktoré online kasínové hry sú medzi slovenskými hráčmi najobľúbenejšie? Poznáme odpoveď!

Kasínové hry prinášajú vzrušenie, oddych, zábavu, ale keď sa pošťastí, môžu byť tiež zdrojom slušného finančného prilepšenia. No nie je hra, ako hra. Každý hráč má svoje obľúbené herné tituly, ku ktorým sa zvykne vracať. 

Pre kasína ide o dôležitú informáciu – ponúkať hráčom práve tie hry, po ktorých túžia, je pre ich úspech kľúčové. Prieskumom a analýzam vkusu svojich návštevníkov preto venujú množstvo času a energie. 

Zaujíma vás, ako sú na tom podľa štatistík Slováci? Nechajte sa inšpirovať zoznamom najpopulárnejších hier, pre, ktoré navštevujú online kasino slovenské hráčske masy. Možno medzi nimi nájdete aj svojich favoritov.

Hracie automaty: Najobľúbenejšie výherné stroje všetkých čias

Hracie automaty, z angličtiny známe aj, ako sloty, paria k najobľúbenejším kasínovým hrám na svete. Zamilovali si ich aj Slováci. Zbožňujú ich jednoduchosť, a to, že pri nich neexistuje jazyková bariéra. Zároveň sú však vďaka nápaditej grafike pútavé a zábavné.

Mnoho Slovákov tiež verí, že im práve automaty ponúkajú najvyššie šance na výhru. Určite v tom zohrávajú rolu aj bezplatné pretočenia (po anglicky free spins), ktoré online kasína rozdávajú v rámci svojich promo akcií.

Tu je niekoľko typov hracích automatov, ktoré sú medzi Slovákmi najobľúbenejšie:

 • Ovocné automaty: Klasické valce s ovocnými znakmi, z ktorých v tých správnych kombináciách pršia peniažky. K najznámejším patria:
  • Fruit Hell
  • Fire’n’Hot
  • Fruit Joker
 • Hracie automaty s pokladmi: Diamanty, drahokamy, zlaté tehly či šperky. To je motivácia, ktorá nikdy neomrzí. K obľúbeným slotom s pokladmi patria:
  • Diamond Hill
  • Gemmed
  • Dazzle Me
 • Dobrodružné a fantasy sloty: Odpútajte sa od reality a preneste sa do ríše plnej dobrodružstiev. Slováci tak často robia v hrách:
  • Vikings
  • Wings of Ra
  • Pandora

K favoritom slovenských hráčov patria ďalej aj retro automaty, ktoré nás vracajú do nostalgickej minulosti.

Kartové hry: Vzrušenie prináša Poker aj Blackjack

Slovenskí hráči nedajú dopustiť ani na kartové hry, ako Poker či Blackjack. Oproti automatom sú o čosi náročnejšie. Slováci sa však radi zdokonaľujú v herných stratégiách, vďaka ktorým im online kartové hry prinášajú slušné výhry.

K obľúbeným stratégiám Slovákov pri pokerovej hre patria:

 • Umiernená hra, ktorú hráč dokonale kontroluje a vyhýba sa rizikám.
 • Agresívna hra, pri ktorej hráč riskuje s vidinou veľkých ziskov.
 • Náhodná hra, kedy si hráč užíva hru najmä, ako relax.

Aj fanúšikovala základňa Blackjack (známeho aj, ako 21 či Oko berie) u nás v posledných rokoch rastie. Mnohí Slováci pri ňom prichádzajú na chuť stratégiám, ako je počítanie kariet či odhad šancí podľa kariet v rukách hráča a krupiér.

Ruleta: Koleso šťastia

Keď sa povie kasíno, mnohým sa automaticky vybaví silueta rozkrútené ho kolesa s poskakujúc ou guľôčkou. Ruleta patrí aj medzi slovenskými hráčmi k mimoriadne obľúbeným hrám.

Hranie rulety je jednoduché a vzrušujúce. Pri troche strategického myslenia je však tiež pomerne bezpečné, preto je ruleta obľúbená aj medzi opatrnejšími hráčmi.

Poznáte tri základné druhy rulety?

 • Európska ruleta je u Slovákov najpopulárnejšia. Obsahuje iba 37 čísel a štatisticky je tu tak šanca na výhru najvyššia.
 • Francúzska ruleta sa líši usporiadaním aj špeciálnym pravidlom pre nulu, pri ktorej sa vracia polovica stávok na farby, párne/nepárne a vysoké/nízke čísla.
 • Americká ruleta okoreň uje hru číslom navyše – dvojitou nulou (00). Preferujú ju najmä nadšenci rizikovejšej hry a jej popularita na Slovensku pomaly rastie.

Živé kasínové hry: Autentická interakcia

K stále obľúbenejším patria medzi Slovákmi aj živé kasínové hry. Je to najmä preto, že hráči dnes už môžu v mnohých online kasínach používať svoj materský jazyk, a tak sa cítia istejšie a uvoľnenejšie.

Živé online kasína nie sú len o hre. Je to aj spoločenský zážitok. Oceňujú ich najmä zaneprázdnení ľudia, ktorí nemajú čas zájsť si do živého kasína osobne.

Lotéria a Bingo: Nenáročné hry pre zábavu

Podobne príťažlivé, ako živé kasínové hry, sú pre Slovákov aj online lotérie a Bingo. Výhodou týchto hier je nízke vstupné riziko. Prípadné výhry sú pritom vysoké a hra je nesmierna zábavná.

Mnohí slovenskí hráči uvádzajú, že Bingo či lotérie ani nehrajú kvôli výhram. Je to, skrátka, nenáročná zábava po ťažkom pracovnom dni či týždni.

Záver: V slovenských kasínach boduje pestrá paleta hier

V slovenských kasínach vyhráva pestrosť a rozmanitosť. Masovej popularite sa tešia nenáročné a zábavné hracie automaty. Klasické kartové hry, ako Poker a Blackjack zase lákajú nadšencov herných stratégií.

Ruleta je prvou voľbou milovníkov vzrušenia. Ak je, navyše, súčasťou živého kasína, ponúka aj príjemné spoločenské interakcie. Pre pohodový relax si zase Slováci vyberajú Bingo a lotérie. A, ktorá kasínová hra vedie u vás? 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.