Odťahovka v Bratislave funguje naozaj rýchlo

Odtiahli vám vozidlo ani neviete kedy a ako? Nie ste jediní. Odťahovka si v Bratislave každé ráno zgustne na nejednom nepozornom vodičovi. Čo je na celej veci zarážajúce je rýchlosť, akou odťahovka prechádza mestom. Nechová sa ako bežný účastník cestnej premávky, ale asi vždy ide o niečo rýchlejšie a riskantnejšie. Len aby zastihla ešte konkrétne nabonzované vozidlo zle zaparkované a bez vodiča. Naložiť vám ho zvládnu do piatich minút a poškodiť, či celkom zničiť, trebárs aj do minúty. To sa vraj nestáva a dávajú si pozor. Rovnako tak, ako si dávajú pozor, či už neprichádza majiteľ. To už za naložené auto platí i tak, ako za odtiahnuté. Ak vám odťahovka ušla s dieťaťom na zadnej sedačke, kým ste si odbehli na súrnu potrebu do nejakej reštaurácie, ako v jednom ruskom meste pred pár rokmi, tak to určite nezávidíme. Čo by sa ale istotne malo zmeniť, je rýchlosť, akou môžu odťahovky pretekať. Sám som bol svedkom dva krát, kedy na ceste bola prechádzajúca plošina odťahovej služby mestskej polície a šla rýchlejšie než je predpísané.
Zaujímavý, aj keď starší názor na vec, je na partnerskom webe: http://zaujimavosti.net/