Zjednodušte si svoje bývanie s dobrým správcom nehnuteľnosti

Ak ste sa prednedávnom presťahovali do novej nehnuteľnosti, bývate v bytovej jednotke dlhodobo a zrejme  vám už komplikácie a problémy v súvislosti s bývaním prerastajú cez hlavu, možno je na čase pouvažovať o zmene správcu. V rodinnom dome sa o všetko postaráte bez pomoci druhých, pretože táto nehnuteľnosť patrí len a len vám, ale v bytových komplexoch je to o spoločnom vlastníctve pozemku a jednotlivých  podielov, o ktoré sa stará väčšinou správa bytov.

S komplexnou správou môžete svoj čas využiť na iné a príjemnejšie veci

V mnohých prípadoch je ale správa bytov nedostatočná a človek ostáva pri riešení problémov nakoniec na všetko sám, čo ale pri takomto spôsobe bývania dlhodobo nemôže fungovať. Na riešenie problémov, ktoré sa týkajú bývania v spoločných priestoroch, ktoré si vyžadujú svoju pravidelnú starostlivosť, potrebujete komplexnú správu budov.

Ušetríte si čas, pretože so všetkým dôležitým v tejto oblasti vám poradí profesionálna služba, ktorá má na riešenie konkrétnych problémov a situácií špeciálne postupy a pravidlá prameniace z praxe a zákonov, ktoré nakoniec musíme dodržiavať všetci.

Akékoľvek zmeny musíte hlásiť

Majitelia rodinných domov to majú niekedy jednoduchšie, no ani tu sa niektorým povinnostiam nevyhnú. V prípade bytov je to o niečo náročnejšie. Okrem iných vecí musíte podľa § 11 ods. 9 Zákona č. 182/1993 Z.z. O vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení neskorších predpisov hlásiť svojmu správcovi aj počet členov v domácnosti, ktorí v nej bývajú minimálne dva mesiace.

V mnohých prípadoch vám správcovské spoločnosti tieto kroky uľahčujú aj vďaka online systému, kde stačí vyplniť jeden a možno viac elektronických formulárov.

Správa vyúčtovania

Ak ste si pred nedávnom byt ešte len kúpili, alebo tak plánujete urobiť, zrejme tušíte, že vás v súvislosti s bývaním čakajú aj pravidelné mesačné výdavky. V každom bytovom komplexe to môže fungovať inak, ale viac menej všetko závisí od plochy, ktorú využívate a počtov členov v domácnosti, ktorí sa pod spotrebu energií a vody budú podpisovať.

Všetky tieto veci kontroluje samozrejme správca a každý jeden mesiac by ste si mali zo svojho rozpočtu potrebnú a pravidelnú sumu vyčleniť. V opačnom prípade sa veľmi ľahko môžete stať neplatičom. Mnohé veci a nedorozumenia často ale vznikajú iba z obyčajnej nepozornosti alebo stresu, vďaka čomu niektoré dôležité termíny jednoducho prehliadnete. Dobrá správa bytov Bratislava vás ale na všetky veci upozorní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.