Poriadok a verejné miesta čisté a opravené len veľmi pomaly

Celý čas sa len hovorí o tom, čo všetko sa spraví pred MS 2011 a až teraz sa dávajú veci do pohybu. Kým na stanici stále máte možnosť sa vykakať jedine po zaplatení za kúsok papiera, užiť si prítomnosť smradľavých bezdomovcov, výhľad na umenie sprejerov a writterov po stenách, ani v centre to nie je žiadna sláva. Oproti štadióna stojí panelák so stavebným bordelom okolo neho. Podchod a priestory Trnavského mýta sa stále len pomaly dostávajú do lepšieho stavu. Len teraz sa napríklad opravujú eskalátory a snáď sa čoskoro začne aj s veľkou prerábkou a čistením.

Nebudeme krásnym mestom, keď sem dorazia stovky fanúšikov z celého sveta. Asi ťažko ich uvítame na toľko, aby sa sem mali chuť vrátiť. Sami sa môžete presvedčiť, že ak prídete na stanicu, je tam neporiadok, špina a podivné skupinky potmavších spoluobčanov ku ktorým je strach sa priblížiť. Do toho ešte zlé parkovanie a stopercentne znečistené ulice, čo je už teraz jasné po každom veľkom zápase. No to už budú fanúšikovia samotní.

Aj vy máte obavy, že si urobíme poriadnu hanbu, takú tú typickú slovenskú? Keby ju aspoň zakryl úspech našich hokejistov…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.