Praktické tipy, ako sa vyhnúť prechladnutiu, vírusom a chrípke

V nepríjemnom a náročnom období plnom vírusov a chrípky stojí za to dbať na rady odborníkov, aby ste sa chránili pred bolesťami, kašľom a vysokými horúčkami. Je dobré dodržiavať určité pravidla, ktoré chránia nielen vás samotných, ale predovšetkým tých, ktorých imunita a organizmus nie je na tom práve najlepšie.

My máme pre vás niekoľko jednoduchých tipov, ako môžete k takejto ochrane seba a svojho blízkeho okolia prispieť a vyhnúť sa tak návšteve potrebného RTG v Bratislave pre odhalenie potenciálneho zápalového ochorenia pľúc.

Vetrajte

Chrípke a iným vírusom sa veľmi dobre darí v suchých miestnostiach. A práve prekúrené byty sú takouto živnou pôdou pre baktérie a vírusy. Kúpte si preto zvlhčovač alebo len položte misku s vodou na radiátor. Postačí však aj pravidelné vetranie a výmena vzduchu, ktorý nemá šancu stagnovať.

Ak to podceníte a nedoprajete svojim pľúcam a nosnej dutine potrebnú vlhkosť, budete musieť čoskoro vyhľadať najbližšiu ORL ambulanciu v Bratislave, aby ste sa dali do poriadku a vyhli vážnemu ohrozeniu zdravia.

Zacvičte si

Fyzicky aktívni ľudia majú na ochorenie oveľa menšie predispozície. Preto si skúste zacvičiť, alebo sa zahrať nejakú hru spojenú s fyzickou aktivitu. Okrem podpory imunitného systému to zdvihne aj vašu náladu.

Nepodceňujte zdravú stravu

Nie je to samozrejme dôvod na radikálne diéty. Menej náročných a ťažkých jedál ale vášmu telu určite prospeje. Doprajte si viac ovocia a zeleniny, ktoré obsahujú veľmi veľa pre telo potrebných vitamínov.

Doprajte si dostatok spánku

Pravidelný spánok v intervale menej ako 6 hodín hodín denne strojnásobí vaše šance na prechladnutie, ako keby ste spali 7 a viac hodín denne. Skúste preto ulíhať do postele skôr a uvidíte, že vaše telo sa vám poďakujem.

Nezabudnite aj na lepšiu hygienu rúk a ochranu tváre, ktorá je dnes základ úspechu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.