Šanca využiť výhody pre začínajúcich podnikateľov je tu

Každý z nás má vlastné dôvody, prečo sa chce mať vo svojom živote inak a možno trochu lepšie. Cesta, ktorou sa k dosiahnutiu takéhoto cieľa vyberieme, môže byť ale odlišná. Ak je tá vaša práve o podnikaní a plánovanom založení spoločnosti, možno by sa vám oplatilo využiť výhody pre začínajúcich podnikateľov, ktoré vám ušetria čas a možno ja peniaze. Stačí si len správne vybrať.

Sídlo alebo firma?

Každý začiatok je ťažší, pretože ide o neznáme veci. Nová informácia vám môže ale v tomto smere veľmi veľa vecí a zbytočných problémov pomôcť vyriešiť. Jednou z takých je aj otázka, ktorú si určite budete klásť aj vy. Minimálne, ak chcete podnikať. Potrebujete si zvoliť právnu formu podnikania, teda firmu a potom samozrejme aj jej sídlo. Čo je ale dôležitejšie a prvoradé, keď jedno bez druhého sa využívať nedá?

Chce to trochu plánovania

Postup založenia firmy nie je vôbec jednoduchý a samotná realita už vôbec. Vyberáte si typ spoločnosti, od ktorej závisí aj ručenie a všetky ostatné veci týkajúce sa riadenia podniku. Počet majiteľov, právomoci, delenie zisku, dane, poplatky do Sociálnej a zdravotnej poisťovne a vedenie účtovníctva. Nesmiete zabudnúť ani na základné imanie a samozrejme fakt, kde sa bude takáto firma nachádzať a mať svoje sídlo, ktoré zo zákona potrebuje.

Je to náročné, preto, než začnete zvažovať vstup do podnikateľského prostredia, mali by ste si všetko dopredu premyslieť, možno naplánovať a potom všetko skombinovať s výhodami, o ktorých ste sa dopočuli.  Ako je napríklad aj fakt, že pri bežnom spôsobe založenia musíte počítať s piatimi týždňami, pričom s kúpou ready made s.r.o. ušetríte nielen tento čas, ale aj peniaze.

 Správne virtuálne sídlo

Ak ste si však pozorne všetko preštudovali, viete, že k novej firme a jej zápisu do obchodného registra potrebujete aj sídlo. Adresa, na ktorej budete mať evidovanú eseročku, kam vám bude chodiť pošta a možno klienti, ktorých ste už získali a oslovili. Tieto priestory by mali byť tak trochu aj reprezentatívne a v dobrej lokalite.

Vyhnúť sa zbytočným nákladom, prenájmu a iným poplatkom za prevádzku klasickej kancelárie je v dôsledku daných skutočností ale dosť náročné. Neplatí to ale v prípade, ak využijete služby moderného virtuálneho sídla. Všetky výhody normálnej prevádzky, bez nutnosti platiť vysoké mesačné nájmy a poplatky. Dokonale vás ako firmu predáva a pomáha získať to najlepšie povedomie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.