Zemetrasenie v Bratislave 29.12.2020 + VIDEO

Časť obyvateľov Bratislavy a aj celého Slovenska dnes 29.12.2020 zacítili okolo obeda a krátko popoludní silné otrasy v dôsledku zemetrasenia. Jednalo sa o seizmickú aktivitu, ktorú spôsobilo zemetrasenie, ktoré potvrdil pre TASR aj Kristián Csicsay z Ústavu vied o Zemi.

Podľa neho bolo zemetrasenie v Bratislave a okolí spôsobené v dôsledku utorňajšieho zemetrasenia o 12:19 v chorvátskom meste Záhreb (4 km od mesta Petrinja v Chorvátsku), ktoré malo magnitúdu so silou 6,4.

Zemetrasenie Bratislava

Otrasy následne pocítili nielen ľudia v Bratislave, ale aj v okolitých dedinách a mestách ako napríklad v Nových Zámkoch, v Martine, Partizánskom, v Novom Meste nad Váhom, Hlohovci a aj v Komárne.

Pevne veríme, že toto zemetrasenie v Bratislave bolo posledným, ľudia neutrpeli žiadnu ujmu a v najbližšej dobe sa už nemusíme obávať ničoho podobného.

VIDEO – zemetrasenie Bratislava Petržalka

Prikladáme aj video z Facebooku, ktoré zdieľali používateľ Ján ohľadom zemetrasenia v Petržalke:

Cítili ste aj vy podobné otrasy v Bratislave v dôsledku zemetrasenia? Máte natočené video? Budeme veľmi radi ak nás kontaktujte a zazdieľate nám video. Radi ho doplníme do článku.