Spoznávajte okolie zo sedadla bicykla

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, že ľudia mladšej a strednej generácie v dnešnej dobe poznajú viac svet ako svoju vlastnú krajinu? Pritom Slovensko má toho naozaj mnoho, čo ponúknuť. Krásna príroda, historické centrá miest, kultúra. Spoznávať našu krajinu a okolie svojho mesta môžete aj zo sedadla bicykla.

Bezpečnosť na dvoch kolesách

Zrejme nie je vôbec nutné pripomínať, že pri cyklistike sa môže veľmi rýchlo stať nehoda, pokiaľ je cyklista alebo vodič automobilu nepozorný. Dbajte preto na to, že ste na bicykli súčasťou cestnej premávky a dodržiavajte jej pravidlá.

Ak neviete, aký bicykel sa vám bude hodiť a práve potrebujete nový, oplatí sa vyskúšať nemeckú kvalitu bicyklov Cube, ktoré sú na trhu už od roku 1993. Z ponuky horských a cestných bicyklov si vyberie cyklista každej úrovne.

Zároveň sa môžete spoľahnúť aj na cyklistické príslušenstvo Cube, ktoré nájdete pod jednou strechou na Sportrysy a rýchlo objednáte. Z dvoch kolies vášho nového bicykla sa vám bude jednoduchšie objavovať nové zákutia.

Cyklotrasy

Výhodou veľkých miest, ako je Bratislava, je to, že máte k dispozícii množstvo cyklotrás s rôznymi dĺžkami. Tam, kam nevedú cyklotrasy, si môžete zájsť aj po krajnici a aj napriek tomu, že nosenie prilby nie je povinné, zvážte to pre svoju vlastnú bezpečnosť. Nezabúdajte na signalizovanie rukami, keď odbočujete alebo potrebujete zastať, aby aj ostatní účastníci premávky vedeli, čo plánujete urobiť.

Bicykel je skvelým dopravným prostriedkom, s ktorým môžete spoznávať okolie, zašportovať si a vyčistiť myseľ od svojich problémov. Z Bratislavy sa navyše môžete dostať aj k Neziderskému jazeru a ak si trúfnete, tak okruhom sa dostanete cez územie Slovenska, Rakúska aj Maďarska. Ak budete mať v lete chuť, vyrazte si na cyklo dovolenku. Ubytujte sa na jednom mieste a urobte si každý deň výlet do iného cieľa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.