Urologické vyšetrenie – ako prebieha?

Urológ Bratislava nemusí byť strašiakom. Vyšetrenia a preventívne prehliadky by mali byť samozrejmosťou pre každého muža. Objednanie k lekárovi je ale prvý krok, z ktorého má stále mnoho mužov obavy alebo minimálne nepríjemné pocity. Prezradíme vám, čo vás u urológa čaká.

Ako prebieha urologické vyšetrenie

Preventívne prehliadky u urológa by ste mali absolvovať aj v prípade, že nepociťujete žiadne problémy. Objednanie k dobrému lekárovi je začiatok. V úvode návštevy u lekára vás čaká rozhovor. Pripravte sa na otázky týkajúce sa výskytu ochorení vo vašej rodine, vášho sexuálneho života, aj problémov s močením. Na všetky otázky, aj keď sú vám nepríjemne, sa snažte odpovedať čo najpresnejšie a najmä pravdivo.

Potom budú nasledovať vyšetrenia. Zrejme to najobávanejšie je vyšetrenie pohmatom, kedy lekár vyšetrí pohlavné orgány, močové ústrojenstvo pohmatom cez brušnú dutinu a prostatu cez konečník.  Skúsený urológ z Bratislavy spraví vyšetrenia rýchlo a ohľaduplne. Potom vás už čaká len ultrazvukové vyšetrenie, odber moču a krvi.

Kedy navštíviť urológa

Preventívnu prehliadku by ste mali absolvovať pravidelne, ideálne každý rok. Týka sa to mužov každého veku, obzvlášť tých nad 50 rokov. Rakovina prostaty môže postihnúť mladších aj starších mužov.  Urológa by sta mali navštíviť hlavne ak máte zdravotné problémy. Najčastejšie ide o problémy s prostatou ako je jej citlivosť, zväčšenie alebo zápaly. Ďalej sú to zápaly močových ciest, problémy s močením, slabá erekcia alebo hrčky na semenníkoch.

Urologické problémy vám môžu výrazne skomplikovať nielen bežný každodenný život, ale tiež ten sexuálny. Určite preto nie je na mieste vyhýbať sa návšteve špecialistu iba preto, že máte obavy alebo sa hanbíte. Prevenciou sa môžu včas odhaliť vážne ochorenia, ako je napríklad rakovina prostaty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.