Ako si zariadiť luxusnú kuchyňu prakticky v Bratislave

Luxusné kuchyne nemusia byť tie najdrahšie. Prakticky, funkčne a vkusne zariadená kuchyňa je na nezaplatenie. Ak chcete mať  takú, ktorá vám bude slúžiť dlhé roky, mali by ste si všetko dobre premyslieť. Pomôcť s návrhom aj realizáciou môže aj interiérové štúdio Bratislava.

Komu bude kuchyňa slúžiť

Pri plánovaní kuchyne je potrebné vedieť, koľkým ľuďom má slúžiť. Máte veľkú rodinu, alebo ste iba samy dvaja? Nároky a potreby sú samozrejme veľmi odlišné. Určite ale budete potrebovať dostatok úložného aj pracovného priestoru. Zvážte, ako často budete kuchyňu využívať, či v nej budete pripravovať raňajky a rýchle večere, alebo denne variť a piecť pre celú rodinu. Kuchyňa môže byť tiež riešená ako samostatná miestnosť, alebo môže byť spojená s jedálňou či obývačkou.  S návrhom nie len kuchyne vám pomôžu aj odborníci ako je interiérové štúdiou v Bratislave.

Umiestnenie spotrebičov

Umiestnenie spotrebičov by ste si mali vopred premyslieť, pretože to súvisí s umiestnením zásuviek či odpadu. Okrem toho napríklad indukčné varné dosky potrebujú samostatný spínač a vyššie napätie. Tiež by ste sa mali rozhodnúť, či budete chcieť vstavané alebo klasické spotrebiče. Nie len štýlové luxusné kuchyne sú už dnes vybavené umývačkou riadu alebo drvičom odpadu. Ak s nimi aj nepočítate hneď teraz, myslite aspoň v prípade umývačky na prípravu. To znamená prívod vody, elektriny a odpad.

Pracovné zóny

V kuchyni potrebujete niekoľko zón – na prípravu jedla, na odkladanie horúceho hrnca aj vykladanie nákupu. Predstav si, ako pri jednotlivých procesoch postupujete, a podľa toho sa snažte kuchyňu usporiadať. Priestor na vyloženie nákupu by mal byť v blízkosti chladničky a potravinových skriniek, miesto na odloženie horúceho plechu či hrnca zasa vedľa sporáku a trúby. Podobne by ste mali uvažovať aj pri priestore na prípravu jedla a nájsť kompromis medzi všetkými vašimi potrebami.

Nie nadarmo sa hovorí, kuchyňa – srdce domácnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.