Užite si pobyt a nestraťte sa v prírode

Termovízne kamery sú optoelektronické zariadenia, ktoré detekujú infračervené žiarenie neviditeľné pre ľudské oko. Teda objekty vyžarujúce teplo, kam patria ľudia, zvieratá, vybavenie, vozidlá alebo zdroje ohňa. Pre takéto zariadenie teda nie je nič prekážkou, takže sa vďaka nemu v lese nestratí nikto a nič a môžete s jeho pomocou odhaliť aj mnohé iné veci.

S termokamerou môžete vidieť čerstvé stopy v snehu a zvyškové teplo. V prašných a zadymených podmienkach sú termálne kamery nevyhnutné na objavovanie priestoru mimo a vo vnútri budov. K dispozícii sú aj prenosné termovízie vhodné najmä na lov alebo a stacionárne modely.

Ako funguje termovízia?

Ak prístroje na nočné videnie zosilňujú odrazené svetlo od predmetov, potom termokamera zachytí teplotný rozdiel medzi nimi a pozadím. Môže byť použitá počas dňa a pri jasnom bodovom osvetlení.

Konštrukčne pozostáva zo šošovky, infračerveného prijímača (matice), displeja, elektronického systému, ovládacích prvkov a zariadenia na ukladanie údajov. Objektív zameriava žiarenie na matricu a elektronika spracováva informácie, ktoré niektoré moderné modely dokážu preniesť aj do počítača alebo mobilu. Na displeji termovízie sa zobrazí obrázok, ktorý umožňuje identifikovať detekované objekty podľa ich obrysov a farebného spektra.

Ktorá je najlepšia?

Záleží na tom, aký typ si vyberiete. S modernou termovíziou Dedal uspejete najmä v lese. Je to trieda termovíznych monokulárov namontovaných na malých zbraniach alebo pneumatických zbraniach pomocou konzol. Majú optickú sieť rôznych konfigurácií a niekoľko zameriavacích profilov.

Od bežných monokulárov sa tiež líšia vysokou odolnosťou proti nárazovým zaťaženiam, ktoré môže byť spôsobené spätným rázom pri výstrele. Môžu byť vybavené aj laserovým diaľkomerom. Fungujú na báze matíc s vysokým rozlíšením a určite si ich pri love zamilujete.

Stačí sa o tom len presvedčiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.