V obchodoch so zvieratkami majú aj axolotlov mexických

V predajniach zvierat neraz narazíme na naozaj čudesné tvory. Kým nedávno sme pri návšteve zverimexu v centre narazili na ježka bieleho, pred pár dňami sa nám podarilo nájsť aj takú raritu akou je Axolotl. Podarilo sa nám ho nájsť v ponuke väčšieho obchodu v Petržalke v Danubii. Ide o mexického mloka, ktorý patrí medzi vzácne živočíchy vyskytujúce sa v jedinom jednom jazere na svete, v Mexiku. Ide o zvieratko žijúce vo vode ale nevadia mu ani vlhké kamene niekde pri vode. Určite nejde o bežné zvieratko a pri podrobnejšom hľadaní o tom, čím sa živí a ako žije sme aj tak narazili na slovenské stránky o chove tohto čudesného tvora.
Na youtube sa dá nájsť mnoho videí, najmä z Ázie, od chovateľov, ktorí sa axolotlom venujú. Že by sa mu u nás začalo dariť a získal si srdcia chovateľov? Keď už existuje web a ešte je aj v ponuke, možno sa niečo také stane. Vychádza na niečo okolo 10 €.

Zdroj informácii: webstránky

Axolotl

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.