Výlet mimo mesto na jeseň – ako sa obliecť?

Veľa ľudí si spája jeseň s daždivým a smutným počasím. Nemalo by sa však zabúdať na babie leto, ktorá nabáda na prechádzky a aktivity v meste aj mimo neho. Správne zvolený štýl zaistí fenomenálny vzhľad. Oplatí sa takisto postarať sa o doplnky v živých farbách. Dodávajú energiu a robia vzhľad atraktívnejším. Pohodlná obuv zase umožní dlhé prechádzky a primeraný tepelný komfort.

Jeseň mimo mesto

Jeseň je ideálnym obdobím roka na dlhé prechádzky a obdivovanie prírody. Za mestom, v lese, môžete pozorovať farebné parky a lesy. Pobrežné oblasti a hory sú v tomto ročnom období výnimočne krásne. Stovky farieb, ktoré je možné vidieť, dodajú energiu a pozitívne naladia. V tomto ročnom období je počasie veľmi premenlivé. Rána a večer bývajú chladné. Na druhej strane, počas dňa, keď svieti slnko, môže byť veľmi teplo. Pokiaľ ide o štylizáciu, stojí za to zamerať sa na oblečenie „na cibuľu“ a priedušné teplé látky. Umožnia vám pohodlne sa prechádzať dlhé hodiny.

Sveter v jesenných štylizáciách

Jednou z podstatných súčastí jesenných štylizácií sú svetre. Na trhu je veľa modelov, od vypasovaných tenkých kardiganov až po nadrozmerné hrubé svetre, ktoré často siahajú až po kolená. Okrem strihu je veľmi dôležitý aj správny výber materiálov z ktorých sú vykonané. Viskóza, kašmír a vlna (najmä merino) budú na jeseň ako stvorené. Prvá z nich je vyrobená z celulózy, ktorá sa získava z rastlín, ako sú napríklad duby. Viskózové svetre budú vzdušné a priedušné. Sú preto perfektné na začiatok jesene v septembri a októbri.

Neskôr môžu byť príliš chladné. Potom by ste si mali vybrať kašmír alebo vlnu. Kašmírové svetre dodajú veľa tepla. Vo väčšine prípadov sú však veľmi jemné a pri ich praní musíte byť veľmi opatrní. Alternatívou môžu byť tie vykonané z merino vlny. Táto špeciálna odroda oviec produkuje vlnu s jedinečnými vlastnosťami. Je veľmi priedušná, nezadržiava vodu a dodáva veľa tepla. Svetre z nej vyrobené sú perfektné do chladných a veterných dní.

Aké topánky na jeseň?

Pri výbere obuvi na jeseň by ste si v prvom rade mali odpovedať na otázku, kde budú použité. Ak v interiéri a počas dochádzania do práce, bude veľmi dôležitá vysoká priedušnosť. Tu hrubá podšívka nebude fungovať, pretože vo vnútri je zvyčajne teplo a nohy sa môžu prehriať. Ak však kráčame po meste alebo trávime čas mimo mesto v topánkach, oplatí sa vybrať modely, ktoré poskytnú teplo a vodotesnosť.

Takýmto modelom obuvi sú nepochybne dámske poltopánky. Môžu byť na plochom priehlavku alebo mať ľahký podpätok. Obvykle sú vyrobené z kože alebo semišu. Vďaka tomu budú po správnej údržbe poskytovať vysokú odolnosť voči vode. Je to veľmi dôležité počas jesene. Ponuka výrobcov obsahuje modely prakticky v akejkoľvek farbe. Vďaka tomu nebude zladenie čižiem so štylizáciou žiadny problém.