Detský spánok: Ako zabezpečiť kvalitný odpočinok s detskými matracmi Benab.sk

Ako často nemôžete dieťa dlho uspať? Dieťa sa budí niekoľkokrát za noc a školák je rozmarný a každé ráno sa sťažuje na bolesť hlavy a únavu?

Jedným z dôvodov nekvalitného spánku sú detské matrace, ktoré už splnili svoj účel alebo jednoducho dieťaťu nevyhovuje. A tak je čas vybrať si ortopedický výrobok špeciálne pre jeho vek, pretože fyzický vývoj a formovanie kostry detí prebieha veľmi aktívne a je dôležité, aby tento proces napredoval správne a nočné zotavenie bolo dokonalé.

To umožňujú detské ortopedické matrace Benab.sk.

Ako si vybrať modely detských matracov

Modely detských matracov by mali udržiavať správnu polohu tela počas spánku, rovnomerne rozkladať váhu dieťaťa, odstraňovať svalové napätie a zabezpečovať správnu činnosť kardiovaskulárneho systému. Tiež by mal byť výrobok dobre vetraný, aby sa odstránila prebytočná vlhkosť a regulovala teplota.

Ostatné kritériá sú nemenej dôležité.

Tvrdosť

Bábätká ležia takmer 20 hodín denne. Preto by sa mali bábätkám už od narodenia vyberať pružné a pevné matrace. Minimalizuje sa riziko udusenia a náhlej smrti. Plochý matrac prispieva k správnej formácii chrbtice, tvaru lebky a uloženiu orgánov.

Pri výrobe matracov používa Benab certifikované inovatívne materiály:

  • latexový model Bambino je detský výrobok vyrobený z latexu a HR-peny s jemno pórovitou štruktúrou, ktorá poskytuje kvalitné odvetranie a optimálnu elasticitu;
  • Bambino eco – má zvýšené ortopedické vlastnosti vďaka prírodnému kokosovému vláknu a elastickej HR pene;
  • Bambino classic je vyrobené z pružnej, veľmi pevnej a hypoalergénnej polyuretánovej peny.

Naše matrace sú optimálne pevné na formovanie správneho držania tela a polohy chrbtice; elastické na zníženie rizika zranenia; odolné a udržujú zdravú mikroklímu v posteli.

Okrem vynikajúcej kvality sa detské matrace Benab nešmýkajú a ležia v postieľke rovno.

Veľkosť

Výrobok by mal tesne priliehať k stenám postele, aby sa predišlo zraneniam. Optimálne je preto zvoliť rozmer 120 × 60 cm. Výška detských matracov je 6 – 8 cm, takže sa dajú využiť ako improvizovaná hracia plocha.

Vrchná časť matraca

Poťahy je potrebné pravidelne prať, preto sú snímateľné. Naše poťahy sú hypoalergénne a antibakteriálne, vyrobené z tenkého vodovzdorného Tencelu a hodvábneho džerseja naplneného aloe vera a časticami striebra na opravu pokožky. Vydržia až 3 roky, ľahko sa umývajú a rýchlo schnú. A čo je najdôležitejšie, majú certifikát OEKO-TEX: bez lepidla, toxických prvkov a farbív, majú antibakteriálne vlastnosti, takže sa v poťahoch nemnožia kliešte, plesne a iné baktérie. Detské matrace Benab prešli testom na absenciu alergénov, formaldehydu a pod., toxické látky a ich fyzikálne vlastnosti dokazujú, že je tou najlepšou voľbou rodičov pri zabezpečení zdravého vývoja a pokojného spánku dieťaťa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.