Vymeňte nefunkčné a nepohodlné za presný opak

V domácnostiach sa často objavujú veci, nábytok či dekorácie, ktoré už nikomu neslúžia, nemajú ani svoje dostatočné využitie, sú nefunkčné, nepohodlné, no držíme si ich kvôli pocitu nostalgie alebo len preto, že sme na ne jednoducho zvyknutí. Urobte sami sebe láskavosť, pozrite sa na domácnosť kritickým okom a zbavte sa takýchto vecí. Vymeňte ich za nové, plne funkčné a efektívne.

Začnite pri sedačke

Pracovné dni dokážu byť poriadne náročné a vy sa tešíte na ten pocit, keď prídete domov a sadnete si v obývačke na sedačku, vyložíte nohy a vydýchnete si. Avšak, ak je váš gauč vysedený, má presne znázornené miesto, kam máte dopadnúť, vŕzga a je príliš mäkký, je na čase ho vymeniť. V ponuke sú krásne dizajnové pohovky, vďaka ktorým nielenže urobíte zo svojej obývačky úplne novú izbu, ale zažijete po dlhšej dobe pohodlné sedenie.

Nový nábytok

Kedy ste naposledy menili nábytok vo svojom interiéri? Je jasné, že ten sa nevymieňa každý rok, no za desaťročie už je zaručene opotrebovaný a javí známky určitého používania. Vymeniť praktické komody, kde si môžete odkladať od oblečenia, dokumentov cez knihy a doplnky, nie je náročné a zmeniť môžete aj niektoré nábytkové steny. Dnes sú veľmi cenovo dostupné aj veľkovýroby nábytkov, ktoré sú dizajnovo naozaj veľmi štýlové, nemusíte si teda dávať robiť zákazkovú výrobu u stolára, pokiaľ po nej vyslovene netúžite.

Nové bytové doplnky

Nový nábytok doslova zmení celú izbu. Pred jeho výmenou nezabudnite vymaľovať steny. Možno sa vám to nezdá, ale ak máte kus nábytku niekde desať rokov bez toho, aby ste ho odťahovali a pravidelne maľovali, farba za ním sa o čosi zmení v porovnaní so zvyškom izby. Pri takýchto obmenách častí domácnosti nezabúdajte ani na bytové doplnky, vďaka ktorým navodíte príjemnú atmosféru domova. Mnoho z nich vám môže aj prakticky pomôcť a zjednodušiť fungovanie v domácnosti.