Jedlý hmyz nakúpite na Bugsty.cz

Hmyz ako superpotravina budúcnosti? Nejedná sa vôbec o takú vzdialenú budúcnosť, nakoľko mimo Európy už dlho považujú hmyz za potravinu. Na základe toho vznikol aj pojem entomofágia, ktorým označujeme hmyz ako potravinu. 

Múčne červy sú oficiálne nová potravina

Členské štáty Európskej únie schválili žltých múčných červov (larvy chrobáka múčiara obyčajného) ako jedlý hmyz.

Najčastejšie sa tieto červy spracovávajú v podobe celých kusov sušeného hmyzu ako delikatesa alebo sa spracovávajú do cestovín a múky a následne do ďalších potravinárskych výrobkov.

Výživové hodnoty červíkov

Kvalitný červíci značky WormUP nie sú smažený na oleji, ale sú sušený teplým vzduchom, neobsahujú žiaden cukor, antibiotiká a ani laktózu, takže sú vhodný aj pre diabetikov a ľudí s intoleranciou na laktózu. Výhodou výrobkov WormUP je aj to, že sú spracovavané bez chémie a bez zbytočných konzervantov.

INFO: Vedeli ste, že múčny červ obsahuje viac bielkovín ako napríklad hovädzie alebo bravčové mäso? Na svoje si tak určite prídu všetci športovci, ktorí potrebujú po tréningu dopĺňať bielkoviny a byť zároveň šetrný k prírode. 

Bugsty.cz - eshop s jedlým hmyzom

WormUP je jediná firma v Česku, ktorá sa venuje celému produkčnému procesu od chovu až po spracovanie a predaj výrobkov. 

Kde nakúpiť jedlý hmyz?

Pohodlný nákup rôzneho druhu jedlého hmyzu môžete spraviť cez e-shop: https://www.bugsty.cz/, kde nájdete v ponuke nie len červíkov ale aj:

  • Cvrčkov
  • Kobylky
  • Švábov
  • … a rôzne darčekové sady. 

Ak teda dostanete niekedy chuť na pizzu, skúste sa radšej poobzerať po zdravšej alternatíve vo forme jedlého hmyzu. 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.