Žumpy: Nestarnúce, ekologické riešenie pre odvádzanie odpadových vôd

Stavba bývania, chalupy či iných budov bez prístupu k systému kanalizácie môže byť zdanlivo náročnou  úlohou. Avšak, existuje jednoduché a spoľahlivé riešenie v podobe efektívnej investície do kvalitnej betónovej žumpy, s ktorej výhodami vás teraz zoznámime.

Základná charakteristika

Betónová žumpa je hermeticky uzavretá nádoba, umiestnená pod zemou. Ide o špeciálne navrhnuté nádoby, ktoré zahŕňajú aj príslušenstvo v podobe betónového nadstavca a bezpečnostného poklopu, ktorý chráni pred vniknutím nežiaducich látok do nádrže. Moderné betónové žumpy sú dnes  dodávané aj s certifikátom garantujúcim jej nepriepustnosť.

Údržba systému je minimálna, pričom stačí pravidelný odvoz obsahu fekálnym vozom. K dispozícii máte lacné žumpy jednokomorové, dvojkomorové a viackomorové, prispôsobené individuálnym potrebám domácnosti a prostredia, do ktorého budú inštalované.

Riešenie pre bezkanalizačné domácnosti

Pre majiteľov chát, chalúp, alebo iných nehnuteľností bez prístupu ku kanalizačnej sieti je betónová žumpa Bratislava ideálnym riešením. Nádoby vyrobené z kvalitného železobetónu, predstavujú vodotesnú a bezodtokovú nádrž na odpadové vody, ktoré si vyžadujú minimálnu údržbu. Stačí ich pravidelne vyprázdňovať a obsah odvážať fekálnym vozom.

Pri výbere veľkosti žumpy je dôležité zohľadniť počet obyvateľov domácnosti a ich dennú spotrebu vody. Vo všeobecnosti odporúčaná veľkosť pre typickú troj až štvorčlennú rodinu je žumpa s objemom 10 000 až 12 000 litrov.

Vybavenie a možnosti prispôsobenia

Okrem základného vybavenia, ako sme spomínali v úvode, si môžete k žumpe doobjednať aj doplnkové príslušenstvo, ako sú komín, prejazdová doska, liatinový poklop alebo merač hladiny kvapaliny so zvukovou a svetelnou signalizáciou, čo sú prvky, ktoré pridávajú na praktickosti a efektívnosti prevádzky žumpy.

Betónové žumpy nie sú len riešením pre bezkanalizačné domácnosti, ale aj zárukou ekologickej a spoľahlivej správy odpadových vôd, takže ich jednoduchým a účinným využitím sa stávajú nenahraditeľnou súčasťou moderného ekologického bývania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.