LED denné svietenie: Poistka na dlhé a bezpečné jazdy po celý rok

Autá sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života, našimi pomocníkmi a priateľmi. V modernom svete s jeho náročným rytmom ich používame prakticky nonstop. Každý vie aj to, že na to, aby auto nesklamalo a fungovalo správne, je potrebné pravidelne vykonávať jeho údržbu. Tá sa však týka aj osvetlenia, ktoré je dôležité počas celého roka.

Vymeniť motorový olej, brzdové doštičky, skontrolovať odpruženie, prevodovku a iné veci. Pri tomto dlhom zozname často zabúdame, že aj kvalitné LED denné svietenie hrá v aute jednu z najdôležitejších úloh. Pozrime sa, prečo si zaslúži zvýšenú pozornosť a zodpovedný prístup.

Negatívne dopady nedostatku osvetlenia auta

Auto je potrebné predovšetkým na to, aby sme sa rýchlo dostali z bodu A do bodu B. Ale čím rýchlejšie sa pohybujeme, tým horšie vidíme: zorné pole sa zmenšuje, pretože vodič je viac sústredený. V noci pri akejkoľvek rýchlosti je zorné pole ešte menšie ako cez deň – telo si tak kompenzuje nedostatok osvetlenia.

Výsledkom je znížená zraková ostrosť a kontrast, schopnosť posúdiť vzdialenosť k objektom, schopnosť rozlišovať farby. Zvyšuje sa únava a citlivosť na oslepujúce svetlo.

Lepšia viditeľnosť v každom veku

Ďalší nespochybniteľný fakt je, že videnie sa vekom zhoršuje. V 40-ke potrebuje človek na to, aby dobre videl, trikrát viac svetla, ako vidí dieťa.

Navyše, čím sme starší, tým sú naše oči citlivejšie. Každým rokom výrazne klesá odolnosť očí voči oslneniu jasným svetlom.

Podľa vedeckých výskumov je zrak zodpovedný za 80 % informácií, ktoré dostávame. Schopnosť vidieť predmet teda závisí od ostrosti svetla, kontrastu, prispôsobenia a, ako sme povedali, zmien súvisiacich s vekom.

Aby ste preto objekt na vozovke lepšie videli, musíte okrem iného, v prvom rade zvýšiť množstvo svetla, s čím vám LED žiarovky určite pomôžu. Nezabudnite pritom aj na viditeľné LED osvetlenie ŠPZ a všetko bude v poriadku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.