Aké svadobné obrúčky kúpiť novomanželom v roku 2024?

Niekde v ďalekom roku 2084 počas osláv diamantového výročia svadby sa šťastný muž pozrie na ruku svojej milovanej, ktorá je stále ozdobená snubným prsteňom. Tieto ozdoby si zachovávajú vzhľad napriek všetkým skúškam osudu, sú zárukou spoľahlivej podpory a lásky. Aké svadobné obrúčky si vyberajú novomanželia na svadby a civilnú registráciu manželstva v roku 2024?

Výhradne drahé kovy

Drevo a plast nevydržia neustále používanie. Na svadobné obrúčky odporúčajú klenotníci zlato rýdzosti 14 a 18 karátov alebo platinu. Takéto zliatiny šperkov nespôsobujú alergie, neohrozujú ich  korózie, chemikálie v domácnosti, ani používanie počas zvýšených letných alebo naopak, nízkych teplôt. Svadobný prsteň vyrobený zo zlata a platiny vydrží desiatky rokov.

Moderné svadobné obrúčky

Obe svadobné obrúčky pre novomanželov sú vyrobené z rovnakej kovovej zliatiny a majú rovnaké chemické vlastnosti. Dizajn snubných prsteňov sa líši v závislosti od pohlavia:

Pre mužov majú svadobné obrúčky široký lem, nemajú vonkajšie ozdoby alebo sú zdobené čo najjednoduchšie. Úlohou pánskeho snubného prsteňa je zaistiť pohodlie, odolnosť a eleganciu počas denného nosenia.

Dámske svadobné obrúčky sú zdobené reliéfnym alebo ažúrovým vzorom, podľa želania drahými kameňmi. Šperky zdôrazňujú ženskú sofistikovanosť, sú univerzálnou ozdobou bez ohľadu na zvolenú farbu oblečenia a ročné obdobie.

Súpravy párovej kolekcie snubných prsteňov sú vytvorené kreatívnymi dizajnérmi, ktorí dbajú na tie najmenšie detaily: rovnaký uhol zakrivenia bočnej a vnútornej časti párových prsteňov, harmonická kombinácia šírky obrúčok, jeden charakteristický štýl tohto páru novomanželov.

Etnické a rozprávkové vzory svadobných obrúčok

Aktuálne reliéfne a prelamované vzory, ktoré majú skrytý význam: symboly večnosti, nekonečna, pohody, rozvoja, jednoty mužskej a ženskej energie. Staroveké slnečné, rastlinné a živočíšne motívy premieňajú klasické svadobné obrúčky na rodinné poklady, ktoré nesú genetický kód predkov a zároveň sú osobnými kúzlami pre novú rodinu.

Svadobné obrúčky s drahými kameňmi

Módny trend sa v roku 2024 trochu zmenil, dizajn svadobnej obrúčky pripomína zásnubný prsteň. Veľké solitérne kamene zo zásnubného prsteňa po svadbe dopĺňajú drobné drahé kamene, ktoré zdobia snubný prsteň. Univerzálna voľba – drahé kamene s maximálnym leskom a bez výraznej farby: prírodné diamanty, laboratórne diamanty a moissanity. Aktuálne farebné drahé kamene, ktoré zdôrazňujú farbu očí nevesty alebo sa harmonicky kombinujú s jej fototypom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.