Ako navodiť v kuchyni atmosféru luxusu

Trávite v kuchyni niekoľko hodín denne, ale atmosféra v nej vám spôsobuje vrásky na čele? Vďaka moderným materiálom a šikovným rukám skúsených dizajnérov to dnes už môžete veľmi jednoducho zmeniť, a to bez toho, aby ste ohrozili váš rodinný rozpočet. Elitný dizajn v sebe predsa kombinuje pokročilé technológie, kvalitné materiály, najlepšie domáce spotrebiče a vhodný rozpočet, čo vám umožňuje vybaviť si kuchyňu, na ktorú budete právom pyšní a cítiť sa v nej príjemne.

Ak plánujete prestavať kuchyňu alebo nainštalovať novú a máte obmedzený rozpočet, inšpirujte sa našimi nápadmi. Niekedy stačí naozaj málo a svoj interiér premeníte na nepoznanie.

Pohrajte sa so svetlom a farbami

Farebné, svetlé kuchyne sú teraz veľmi populárne, vyzerajú štýlovo, pôsobivo a nastavujú náladu pre celý interiér, ktorý bude priamo závisieť od farby, odtieňa, jasu a sýtosti.

Správnu náladu si môžete vytvoriť výberom nielen jednej farby, ale zoskupením špeciálnych farebných kombinácií, ktoré sa dokonale spoja a harmonizujú navzájom so zvyškom kuchynského prostredia. Okrem toho, použitím svetlých alebo tmavších odtieňov farieb môžete dosiahnuť určitú vizuálnu organizáciu v miestnosti.

Ako viete, biele, svetlé a studené odtiene dokážu vizuálne priestor zväčšiť. Tmavšie odtiene majú opačnú vlastnosť, no môžu do interiéru kuchyne priniesť zasa harmóniu, pohodlie, teplo domova a nádych luxusu.

Pokiaľ vám ale kombinácie farieb a výber vhodných materiálov veľa nehovoria, nechajte si poradiť od dobrého bytového architekta. Skúsenosti sú niekedy najväčšia záruka spokojnosti.

Vyberte správne dekorácie stien a materiály

Kuchyňa je izba, v ktorej trávime podstatnú časť svojho dňa. Kuchyňa nie je ale iba miestom k jedlu, tu prijímame aj hostí, alebo v dôsledku prestavby bytu sa kuchyňa stáva často súčasťou obývacej izby. Preto by mala byť nielen praktická, ale aj krásna a štýlovo navrhnutá.

Tu vám pomôžu správne zvolené materiály a ich charakteristické vlastnosti, ktoré sa dajú veľmi dobre využiť pri výrobe modernej kuchyne na mieru.

Tapety, mramor, drevo, kov, sklo alebo lesklé povrchy sa v správnej kombinácii o vytvorenie luxusnej kuchyne postarajú najlepšie.

Vyskúšajte závesy

Pri výbere látky pre kuchynské závesy by sa ale malo pristupovať veľmi zodpovedne. Najskôr venujte pozornosť odolnosti materiálu voči rôznym nečistotám a kvalite farbenia látky – farba by na slnku nemala blednúť

Interiérové ​​textílie sa dnes našťastie vyrábajú špeciálnou impregnáciou odpudzujúcou prach a špinu a ošetrujú sa kompozíciou, ktorá zabraňuje horeniu tkaniny a spáleniu na slnku.

Prírodné textílie do kuchyne

Ideálne sú prírodné textílie, no dobre poslúžia aj viskózové a polyesterové tkaniny. Výrobky z týchto textílií sú praktické a ľahko sa ošetrujú. Optické zvýšenie stropu pomocou dlhých závesov sa o pocit luxusu postará tiež.

Kuchyňa však musí byť aj praktická, preto zvažujte každý jeden krok výberu a uvidíte, že spojenie elegancie s luxusom a praktickosťou bude naozaj jednoduché.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.