Ako si vybrať perfektného online pokladníka pre vaše podnikanie

Nie je to tak dávno, čo zo zákona vyplýva mnohým podnikateľom povinnosť prejsť na online registračnú pokladňu. Zariadení tohto typu je na našom trhu naozaj veľa, no ako si v širokej ponuke vybrať to správne, ktoré poslúži vašej firme najlepšie?

Registračné pokladnice sú definované ako „elektronické počítače“ a technicky vyspelé zariadenia, ktoré zaznamenávajú a ukladajú fiškálne údaje vo fiškálnych jednotkách, pričom generujú fiškálne dokumenty, ktoré zabezpečujú fiškálny prenos.

Najlepšie registračné pokladne

Výber online pokladníka vás ale môže zmiasť. Desiatky modelov a výrobcov, more online obchodov a všetci vám sľubujú „rovnakú“ a tú najlepšiu pokladňu. Ak nie ste v podnikaní nováčik zrejme  dokážete prechádzať nevýhodným ponukám ľahko. Ale čo podnikateľ, ktorý si ju kupuje prvýkrát.

Je zrejmé, že online predaj bločkov pre vodiča taxislužby sa bude výrazne odlišovať od pokladničného dokladu v supermarkete. Preto sme pre vás vyvinuli pohodlný klasifikátor pre výber najlepšej pokladne, s ktorou pri uzatváraní obchodu určite „nepohoríte“.

Aké sú najbežnejšie online pokladne?

Všetky registračné pokladnice je možné rozdeliť do štyroch veľkých skupín.  Sú to stacionárne online pokladne, mobilné pokladne a pokladne pre predajné automaty či online pokladne pre online obchody. Vyznačujú sa špecifickým dizajnom, metódou inštalácie, typom zdroja napájania a prístupom na internet.

  • Stacionárne registračné pokladnice sú určené na nepretržité používanie na jednom pracovisku. Takéto zariadenia sú v obchodoch a supermarketoch, kozmetických salónoch a predajných kanceláriách.
  • Mobilné alebo prenosné registračné pokladnice. Potrebujete pre spomínanú taxislužbu, doručenie kuriérom, pasívny obchod alebo služby na mieste. Veľmi obľúbený je pre takéto prípady napríklad pohodlný platobný terminál.
  • Online pokladne pre predajné automaty sú inštalované vo vnútri zariadení na predaj kávy, nápojov, hranoliek, čokolády a ďalších výrobkov.
  • Registračné pokladnice pre internetové obchody sa trochu líšia od ostatných. Teoreticky ale môžete pre obchodovanie týmto spôsobom na diaľku použiť ľubovoľného stacionárneho pokladníka.

Vybrali ste si? Poďme na nákupy

Kde kúpiť online pokladňu je ďalšia dilema. Samozrejme, dnes, v súčasnej situácii kamenné prevádzky moc nefungujú, preto je lepšie využiť online e-shop. Ale pozor, za lákavou ponukou sa môže často skrývať len chuť obchodníkov na váš zarobiť. Všímajte si preto všetky dôležité parametre a skúsenosti firmy.

Je lepšie kúpiť si registračnú pokladňu v špecializovanej spoločnosti, ktorá sa osobitne zaoberá touto otázkou. My vám odporúčame fiskalpro.sk, kde žiadny krok vedľa rozhodne neurobíte a spokojnosť bude na mieste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.