Tipy na jarné upratovanie: Čo musíte urobiť ako prvé?

Pre mnohých ľudí je nástup jari spojený s predĺženými dennými hodinami, teplom a relaxáciou v prírode a čerstvým vzduchom. Ale ak máte záhradu alebo letnú chalupu, potom je to pre vás čas začiatku pozemných prác. Ich úspešné vyriešenie prináša bohatú úrodu a plnohodnotné využitie exteriéru na relax.

Kde a ako začať, aby ste boli naozaj spokojní?

Všetko vyčistite

Ihneď po roztopení prvého snehu a stabilizácii teploty je potrebné zozbierať krycí materiál, vyčistiť ho a schovať. Ak sa jar práve začína preberať a konáre stromov sú pokryté ľadom alebo snehom, musí sa opatrne odstrániť. V opačnom prípade sa konáre môžu zlomiť kvôli dodatočnej gravitácii.

Jarné čistenie zahŕňa úplné vyčistenie územia od minuloročnej trávy a lístia. Na tento účel je lepšie použiť hrable alebo záhradnú kefu. Nie je potrebné tento odpad hneď spaľovať, pretože ho možno použiť na vytvorenie kompostu. Nezabudnite však, že lístie môže byť napadnuté spórami chorôb alebo skryť zimujúcich škodcov. V takom prípade musí byť spálený.

Nezabudnite na fasádu

Trávnik a záhrada sú veľmi dôležité, no k dokonalosti prispieva aj vzhľad domu a fasády. Niektoré časti domu sú ale nedostupné, preto je vhodné na takéto práce osloviť špecialistov, ktorí sa o kompletné čistenie fasád alebo odkvapov postarajú bez najmenších problémov.

Obnovte ochrannú vrstvu najviac vyťažených povrchov

Môže ísť o ploty, lavičky alebo strechy, ktoré pod vplyvom dažďa alebo snehu časom skorodovali. Aj na dôkladné natieranie striech si môžete prenajať služby odborníkov, predsa len tu ide o vyššie položené časti, pri ktorých údržbe to nie je práve najjednoduchšie.

Používajte pri práci a údržbe ochranné pracovné prostriedky a vyberte si na upratovanie vhodný čas, aby vám počasie vaše plány neprekazilo. Nebojte sa do prác zapojiť aj ostatných členov rodiny, vyplníte si tým voľný čas a všetko zvládnete oveľa rýchlejšie.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.