Ako si dopriať ekonomicky výhodné sprchovanie?

Po náročnom dni každý z nás ocení relax vo vani alebo v sprche. Ak ste sám, môžete si užívať priam menší domáci wellness. Inak tomu už býva vo viacpočetných rodinách, kde je plytvanie vodou a ďalšími energiami neprípustné. Jednou z možností je zamerať sa na sortiment kvalitných kúpeľňových produktov, ktoré vám dokážu ušetriť viac času s nastavovaním vody a sú výhodné aj z hľadiska jej spotrebovaného objemu.

Rýchla sprcha verzus dlhší relax vo vani

Za istých podmienok to už z hľadiska úspory nebudete musieť prepočítavať. Jediné, čo by vás pritom mohlo obmedzovať, je váš zdravotný stav alebo obmedzený voľný čas. Pre telo je však veľmi prospešné zrelaxovať ležmo vo väčšej vani, vďaka čomu sa zníži svalové napätie a stres.

Kúpeľ vo vani by mal trvať cca. 20 min, pričom si vytvoríte podmienky pre úplne uvoľnenie. Len minimum času vám na začiatku relaxu zaberie obsluha vaňových a sprchových batérií s aretačným prepínačom a veľmi výhodnou min. dvojpolohovou kartušou. Uprednostňujte sortiment ekologických produktov, ktoré neobsahujú a do vody neuvoľňujú žiadne škodliviny.

Sprcha na (ne)zaplatenie

Zväčša pre nedostatok času sa aj tak uchýlime k rýchlemu používaniu sprchových ružíc. Kúpeľ je teda viac výnimočným, sprcha pravidelným a nevyhnutným zavŕšením dňa. Tým nech vás sprevádzajú len úsporné sprchové hlavice s niekoľkými nastaviteľnými prúdmi vody. Prihliadajte aj na to, či vám ten istý model dobre poslúži na miestach s oslabeným tlakom vody.

Zároveň sa u predajcu informujte, či obsahujú niektorý z moderných systémov (napr. air systém) s prietokovým regulátorom. Čím výhodnejšie si môžete prepínať medzi prúdmi vody, tým reálnejšie sú úspory na jednom sprchovaní od 8 – 12 l vody/ min. Tieto výhody sa vzťahujú nielen na klasickú sprchu, ale aj na pôžitkársky dažďový alebo masážny prúd vody. Pri stále zvyšujúcich sa cenách za vodu a energie je práve najvyšší čas zaobstarať si takúto garanciu aj do svojej kúpeľne!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.